• Nic, co wiąże się z filmem, nie jest nam obce!

  Chuchamy i dmuchamy na celuloidowe taśmy – nawilżamy, czyścimy, konserwujemy. Gromadzimy, odkurzamy i nadajemy nowe życie perłom światowej, polskiej i śląskiej kinematografii.

  Chronimy dziedzictwo filmowe
 • Poszukujesz kina, które polubisz?

  Poznaj Rialto, Światowida, Kosmos, Janosika i Bałtyk. W każdym spotkasz otwartych i sympatycznych ludzi – to oni dobierają repertuar, który nie nudzi… i nie rozpieszcza! W naszych kinach się myśli!-)

  No i ten klimat…!

  Prowadzimy kina artystyczne
 • Pomagamy filmowcom!

  Stawiasz na jakość (a nie „jakoś”)? Zatem istnieje duża szansa, że się dogadamy. Aplikuj po finanse do Śląskiego Funduszu Filmowego, albo skontaktuj się z Silesia Film Commission – posiadamy najlepsze kontakty!

  Wspieramy produkcję filmową
Chronimy dziedzictwo filmowe
Prowadzimy kina artystyczne
Wspieramy produkcję filmową
Video
Mapa
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
SILESIA FILM
Partnerzy

Strona główna

14 sierpnia 2019 / Inne , Wydarzenia

31 sierpnia o 21.00 na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się prapremiera utworu autorstwa kompozytora, laureata Oscara Jana A. P. Kaczmarka pt. „Rapsodia Śląska”, który został skomponowany z okazji setnej rocznicy I Powstania Śląskiego. Wystąpią m.in. Brodka, Miuosh, Igo i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Wstęp wolny.
8 sierpnia 2019

Pokaz specjalny „Soli ziemi czarnej” Kazimierza Kutza w Piotrowicach koło Karwiny

Dokładnie 100 lat po wybuchu I Powstania Śląskiego w Piotrowicach koło Karwiny - miejscu, w którym dano sygnał do walki - odbędzie się wyjątkowy pokaz "Soli ziemi czarnej" Kazimierza Kutza, jednego z najważniejszych filmów dotykających tematu powstań śląskich. Wydarzenie jest współorganizowane przez Instytucję Filmową Silesia Film oraz Muzeum Powstań Śląskich i wpisuje się w trzyletnie obchody 100. rocznicy Powstań Śląskich.
7 sierpnia 2019 / Praca

Poszukujemy pracownika na stanowisko specjalisty ds. edukacji filmowej w Kinie Kosmos w Katowicach

Kochasz kino i chcesz swoją pasją zarażać innych? Masz mnóstwo pomysłów, entuzjazm i niespożyte pokłady energii, cierpliwości i kreatywności? Lubisz pracę z dziećmi i młodzieżą? Sprawdź - może szukamy właśnie Ciebie.
5 sierpnia 2019 / Inne , Wydarzenia

Musicie to zobaczyć… w kinie. Katowickie Rialto w nowej odsłonie

Jedno z najstarszych kin na Górnym Śląsku – prowadzony przez Instytucję Filmową Silesia Film katowicki Kinoteatr Rialto – od minionego piątku zachwyca widzów nowym wyglądem. Wystrój kina fantastycznie podkreślił unikatowy charakter miejsca, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a artystyczny klimat retro przenosi w czasy dawnego Hollywoodu.
29 lipca 2019 / Wydarzenia , Inne

Kosmiczna rewolucja na Koszutce

W lipcu nasze katowickie kina opanowała prawdziwa remontowa gorączka. Już 2 sierpnia widzowie Kinoteatru Rialto będą mogli zobaczyć zupełnie nowe, stylowe wnętrza gmachu przy ulicy Św. Jana, pełne dawnej elegancji i blasku rodem ze starego Hollywood. Oczekiwanie na to wydarzenie można uprzyjemnić sobie wizytą na Koszutce, w Kinie Kosmos, które również przeszło małą metamorfozę w prawdziwie kosmicznym stylu.
SILESIA FILM
Partnerzy
Newsletter