• Nic, co wiąże się z filmem, nie jest nam obce!

  Chuchamy i dmuchamy na celuloidowe taśmy – nawilżamy, czyścimy, konserwujemy. Gromadzimy, odkurzamy i nadajemy nowe życie perłom światowej, polskiej i śląskiej kinematografii.

  Chronimy dziedzictwo filmowe
 • Poszukujesz kina, które polubisz?

  Poznaj Rialto, Światowida, Kosmos, Janosika i Bałtyk. W każdym spotkasz otwartych i sympatycznych ludzi – to oni dobierają repertuar, który nie nudzi… i nie rozpieszcza! W naszych kinach się myśli!-)

  No i ten klimat…!

  Prowadzimy kina artystyczne
 • Pomagamy filmowcom!

  Stawiasz na jakość (a nie „jakoś”)? Zatem istnieje duża szansa, że się dogadamy. Aplikuj po finanse do Śląskiego Funduszu Filmowego, albo skontaktuj się z Silesia Film Commission – posiadamy najlepsze kontakty!

  Wspieramy produkcję filmową
Chronimy dziedzictwo filmowe
Prowadzimy kina artystyczne
Wspieramy produkcję filmową
Video
Mapa
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
SILESIA FILM
Partnerzy

Strona główna

13 czerwca 2019

„Najmro” – nowy film z Dawidem Ogrodnikiem i Robertem Więckiewiczem realizowany w lokacjach Silesia Film Commission

Jesienią 2020 roku do kin wejdzie realizowany właśnie film "Najmro", do którego część zdjęć została nakręcona w Zabrzu. To produkcja inspirowana prawdziwą historią Zdzisława Najmrodzkiego - „mistrza ucieczek”, który 29 razy uciekał z aresztów ośmieszając władze i organy ścigania. W rolach głównych znakomici aktorzy, m.in. Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha, Dorota Kolak, Olga Bołądź.
7 czerwca 2019

Oferta pracy – konserwator

Instytucja Filmowa „Silesia-Film” z siedzibą w Katowicach przy ul. Górniczej 5 podejmie współpracę z konserwatorem do utrzymania budynków przynależnych Instytucji.
30 maja 2019 / Wydarzenia

KAZIMIERZ KUTZ. DESTYNACJE. Wystawa na Rynku w Katowicach

"Miejsca i przestrzenie w filmach Kazimierza Kutza, wykraczając poza swoje dosłowne znaczenia i funkcje, przemawiają indywidualnym głosem obrazów. Zniszczone budynki i milczące krajobrazy, rodzinne domy, w których celebruje się tradycję i prawdziwe życie, malownicze miasteczka i samotne miasta. Śląsk, Warszawa, bezimienna prowincja. Polska okiem przenikliwego obserwatora: w krzywym zwierciadle, ale i czułym spojrzeniu." Od 30 maja na Placu Kwiatowym katowickiego Rynku można oglądać zrealizowaną przez Instytucję Filmową Silesia Film w Katowicach wystawę plenerową poświęconą twórczości filmowej Kazimierza Kutza: KAZIMIERZ KUTZ. DESTYNACJE.
29 maja 2019 / Wydarzenia

Konferencja prezentująca wydarzenie POWSTAŃCZE ŚLADY W FILMIE „SÓL ZIEMI CZARNEJ”

28 maja w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” odbyła się konferencja prasowa prezentująca wydarzenie POWSTAŃCZE ŚLADY W FILMIE "SÓL ZIEMI CZARNEJ" organizowane wspólnie przez trzy instytucje kultury z regionu: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” i Instytucję Filmową Silesia Film w ramach obchodów 100-lecia Powstań Śląskich.

Sukces kina dokumentalnego na Śląsku!

W niedzielę, 19 maja zakończyła się pierwsza śląska edycja festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Podczas 8 festiwalowych dni przez katowickie kina studyjne przewinęło się 4,5 tysiąca widzów, którzy zobaczyli niemal 50 filmów. To najwyższa frekwencja w naszych kinach od lat!
SILESIA FILM
Partnerzy
Newsletter