Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
SILESIA FILM

Aktualności

14 sierpnia 2019 / Inne , Wydarzenia

31 sierpnia o 21.00 na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się prapremiera utworu autorstwa kompozytora, laureata Oscara Jana A. P. Kaczmarka pt. „Rapsodia Śląska”, który został skomponowany z okazji setnej rocznicy I Powstania Śląskiego. Wystąpią m.in. Brodka, Miuosh, Igo i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Wstęp wolny.
8 sierpnia 2019

Pokaz specjalny „Soli ziemi czarnej” Kazimierza Kutza w Piotrowicach koło Karwiny

Dokładnie 100 lat po wybuchu I Powstania Śląskiego w Piotrowicach koło Karwiny - miejscu, w którym dano sygnał do walki - odbędzie się wyjątkowy pokaz "Soli ziemi czarnej" Kazimierza Kutza, jednego z najważniejszych filmów dotykających tematu powstań śląskich. Wydarzenie jest współorganizowane przez Instytucję Filmową Silesia Film oraz Muzeum Powstań Śląskich i wpisuje się w trzyletnie obchody 100. rocznicy Powstań Śląskich.
7 sierpnia 2019 / Praca

Poszukujemy pracownika na stanowisko specjalisty ds. edukacji filmowej w Kinie Kosmos w Katowicach

Kochasz kino i chcesz swoją pasją zarażać innych? Masz mnóstwo pomysłów, entuzjazm i niespożyte pokłady energii, cierpliwości i kreatywności? Lubisz pracę z dziećmi i młodzieżą? Sprawdź - może szukamy właśnie Ciebie.
5 sierpnia 2019 / Inne , Wydarzenia

Musicie to zobaczyć… w kinie. Katowickie Rialto w nowej odsłonie

Jedno z najstarszych kin na Górnym Śląsku – prowadzony przez Instytucję Filmową Silesia Film katowicki Kinoteatr Rialto – od minionego piątku zachwyca widzów nowym wyglądem. Wystrój kina fantastycznie podkreślił unikatowy charakter miejsca, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a artystyczny klimat retro przenosi w czasy dawnego Hollywoodu.
29 lipca 2019 / Wydarzenia , Inne

Kosmiczna rewolucja na Koszutce

W lipcu nasze katowickie kina opanowała prawdziwa remontowa gorączka. Już 2 sierpnia widzowie Kinoteatru Rialto będą mogli zobaczyć zupełnie nowe, stylowe wnętrza gmachu przy ulicy Św. Jana, pełne dawnej elegancji i blasku rodem ze starego Hollywood. Oczekiwanie na to wydarzenie można uprzyjemnić sobie wizytą na Koszutce, w Kinie Kosmos, które również przeszło małą metamorfozę w prawdziwie kosmicznym stylu.
SILESIA FILM
Newsletter