Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
SILESIA FILM

Aktualności

20 listopada 2019

PRACA W KINIE JANOSIK

Masz dość miejskiego zgiełku, szukasz spokoju, wyciszenia, a przy okazji lubisz kino i ludzi? Rzuć wszystko i wyjedź... w Beskidy. Instytucja Filmowa Silesia Film poszukuje pracownika na stanowisko specjalista/-ka ds. obsługi widza w Kinie Janosik w Żywcu. Na zgłoszenia czekamy do 26 listopada 2019 r.
6 listopada 2019 / Wydarzenia

Film a sprawa polska. Narodowe Święto Niepodległości w naszych katowickich kinach

Świętować rocznicę odzyskania niepodległości można na wiele sposobów. My zachęcamy, by zrobić to... w kinie. Szczególnie gorąco zapraszamy do naszych katowickich kin – Kinoteatru Rialto, Kina Światowid i Kina Kosmos, gdzie na widzów czeka specjalny repertuar. Pokażemy Polskę kiedyś i dziś, w czasach dawnej świetności, historycznych niepokojów i współczesnych dylematów. Zagramy patriotycznie i po polsku; klasycznie, ale i nowocześnie: dla wszystkich, którzy ten dzień zdecydują się spędzić z nami i z polskim kinem.
29 października 2019 / Praca

Praca w Filmotece Śląskiej

Instytucja Filmowa „Silesia-Film” w Katowicach poszukuje 3 pracowników na nowo tworzone stanowiska pracy w ramach projektu „Śląskie digitarium. Digitalizacja i udostępnianie zasobów instytucji kultury województwa śląskiego”.

Wielki sukces Instytucji Filmowej Silesia Film na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Dwie najważniejsze nagrody tegorocznego Festiwalu w Gdyni – Złote i Srebrne Lwy – dla koprodukcji Instytucji Filmowej Silesia Film! A łącznie aż jedenaście nagród regulaminowych i pozaregulaminowych 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni trafiło do filmów współprodukowanych przez Instytucję Filmową Silesia Film, które powstały dzięki wsparciu finansowemu Śląskiego Funduszu Filmowego i zaangażowaniu Silesia Film Commission.
11 września 2019 / Inne

Ewa Sadkowska nowym dyrektorem Instytucji Filmowej Silesia Film

Nowym dyrektorem Instytucji Filmowej Silesia Film w Katowicach, powołanym decyzją Zarządu Województwa Śląskiego, została Ewa Sadkowska: menadżer kultury, prawniczka, od lat obecna w środowisku katowickiej kultury i zaangażowana w jej rozwój, współtwórczyni sukcesu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, gdzie przez ostatnie pięć lat pełniła funkcję Menadżera Sal Koncertowych - Kierownika Działu Obsługi Widowni.
SILESIA FILM
Newsletter