Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

07.06.2017 / Festiwale i przeglądy

23. A Part w Kinoteatrze Rialto

Trwa 23. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part i jak zawsze gości w progach Kinoteatru Rialto. 10 czerwca zapraszamy na koncert grupy Zgniłość, a dzień później na performens „Moretti” Kamila Guenatri/La Terrasse.

A Part to kilkanaście doświadczeń teatralnych, wizualnych, tanecznych, eksperymentalnych i performatywnych. Na festiwalu realizowanym przez autorski Teatr A Part prezentują się artyści z Kanady, Francji, Włoch, Danii, Czech, Norwegii i Polski. W Kinoteatrze Rialto odbyło się otwarcie festiwalu, w ramach którego zagrała Vladimirska. Publiczność festiwalowa zobaczyła też teatr tańca francuskiej tancerki butoh i choreografki Camille Mutel.

W sobotę na scenie Rialta wystąpi Zgniłość i Marcin Świetlicki. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Usłyszymy utwory z płyty Siedmiościan. Bilety kosztują 25 zł.

W niedzielę performens dla dorosłych, czyli „Moretti” Kamila Guenatri/La Terrasse.  To hołd złożony artystom opowiadającym o momentach wzrostu i upadku – Victorowi Hugo, Guillaume Apollinaire’owi,  Paulowi Bergèsemu i Marino Moretti’emu. Kamil Guentri rozwija ich myśli przez pryzmat wspomnień z dzieciństwa w Algierze i długich popołudniach spędzanych na plaży. Do projektu zaprosił Artiego Grabowskiego. Bilety na pokaz kosztują 30 zł.

strona www 23. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part

SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji