Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

08.07.2017 / Nasze filmy

Casting do filmu w reż. Pawła Pawlikowskiego

„Zimna woja” to najnowszy film Pawła Pawlikowskiego, twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy”. Dzisiaj i w niedzielę odbędą się castingi na statystów do tej produkcji. Zapraszamy osoby w wieku 6 – 70 lat.

Castingi odbędą się w Raciborzu i Katowicach.
 
Dzisiaj, w sobotę 8 lipca, od godziny 16:00 do 20:00 wszystkich chętnych do statystowania w „Zimnej wojnie” zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury, przy ul. Pawła Stalmacha 12 w Raciborzu.

Jutro, w niedzielę 9 lipca, casting będzie miał miejsce w Katowicach. Zapraszamy do Pałacu Młodzieży od godziny 13:00 do godziny 20:00.

Do poszczególnych scen będą również poszukiwani gitarzyści, perkusiści, basiści i klawiszowcy. Szczegółowe informacje udzielane są telefonicznie – 506 171 832. Organizatorem castingów jest Agencja Castingowa Outside.

„Zimna wojna” jest filmem wskazanym do dofinansowania ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego w tegorocznym konkursie. Instytucja Filmowa Silesia Film będzie jego koproducentem.
Zdjęcia w naszym województwie będą realizowane pod koniec lipca. Wcześniej filmowcy odwiedzili już Wrocław, Jelenią Górę, Legnicę, Chabówkę, Łódź i Kalwarię Pacławską.

Najnowszy film Pawła Pawlikowskiego będzie rozgrywał się w Polsce, Berlinie, Jugosławii i w Paryżu, w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych dwudziestego wieku. „Zimna wojna” to muzyczna opowieść o miłości dwojga ludzi, którzy z różnych powodów nie mogą ze sobą być, ale też nie mogą żyć bez siebie. Wystąpią m.in. Agata Kulesza, Joanna Kulig, Tomasz Kot i Borys Szyc.

_____
zdjęcie:
By Red Carpet Report on Mingle Media TV (Flickr) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji