Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

INNA. KOBIETY PRZEŁAMUJĄ TABU. Filmy, spotkania i dyskusje

Wydarzenie „INNA. KOBIETY PRZEŁAMUJĄ TABU” (18 – 23 października), dla którego inspiracją jest światowe kino kierujące obiektyw kamery w stronę kobiet, to kino robione przez, dla, w imieniu lub o kobietach. Tegoroczna, pierwsza edycja tego cyklicznego wydarzenia przywołuje obraz „kobiety łamiącej tabu”, przekraczającej granice wyznaczone jej zarówno przez kulturę, jak i naturę.

W ramach programu „INNEJ” zaplanowano pokazy filmowe, spotkania i dyskusje. Seansom towarzyszyć będą spotkania z aktorkami, reżyserkami, psychologożkami, aktywistkami życia społecznego. Filmy i tematy prezentowane podczas 6 dni przeglądu – od „Gruby” Zmarz Koczanowicz, przez „Mów mi Marianna” Karoliny Bielawskiej, studenckie etiudy Agnieszki Osieckiej po „Skłóconych z życiem” z Marilyn Monroe pozwolą spojrzeć w twarz Innej – wizerunek, który zafascynuje nas swoją wieloznacznością.

Wszystkie projekcje i spotkania odbywać się będą w kinie Kosmos. Pełny program seansów dostępny na stronie filmowa.net.

Bilety na seanse premierowe w cenie 17/14 złotych. Pozostałe seanse w cenie 14 zł. Karnet, uprawniający do wejścia na wszystkie pokazy w cenie 60 złotych.

Zapraszamy nie tylko miłośniczki i miłośników dobrego kina, ale przede wszystkim, wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w dyskusjach z naszymi gośćmi.

 

To jest przykładowy tekst. Kliknij tutaj, aby go zmienić..

SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji