Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

07.02.2017 / Nasze filmy

„Jestem Mordercą” nominowany do Orłów 2017

Koprodukowany przez nas w ramach Śląskiego Funduszu Filmowego „Jestem Mordercą” w reż. Macieja Pieprzycy uzyskał 9 nominacji do Polskich Nagród Filmowych Orły 2017. Gratulujemy!

Bank nominacji rozbił „Wołyń” w reż. Wojciecha Smarzowskiego – film otrzymał 14 z nich. Drugi w rankingu znajduje się film katowiczanina i wykładowcy WRiTV UŚ Jana P. Matuszyńskiego „Ostatnia rodzina” (10 nominacji), a zaraz za nimi wsparty finansowo ze środków Samorządu Województwa Śląskiego film Macieja Pieprzycy „Jestem Mordercą” (9 nominacji), którego jesteśmy koproducentem.

„Jestem Mordercą” produkowany przez RE STUDIO był realizowany m.in. w Mysłowicach i Katowicach (na peronie piątym dworca kolejowego, w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, w Hotelu „Silesia”, w Teatrze Śląskim oraz na Nikiszowcu). Podczas ubiegłorocznego Festiwalu w Gdyni film otrzymał Srebrne Lwy (Złote trafiły w ręce „Ostatniej rodziny” Jana P. Matuszyńskiego), a prapremiera miała miejsce w Kinie Kosmos 24 października 2016 r. Obraz inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z lat siedemdziesiątych i historią „Wampira”, otrzymał w ubiegłorocznym konkursie Śląskiego Funduszu Filmowego dofinansowanie w kwocie 240 000 zł. Tym samym przypominamy, że do 20 lutego trwa nabór do konkursu na rok 2017.

Szczegółowe informacje o nominacjach znajdują się na stronie Polskich Nagród Filmowych Orły 2017. A kategorie, za które szczególnie trzymamy kciuki to:
NAJLEPSZY MONTAŻ – Leszek Starzyński, “Jestem mordercą”
NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA KOBIECA –  Agata Kulesza, “Jestem mordercą”
NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA MĘSKA –  Arkadiusz Jakubik, “Jestem mordercą”
NAJLEPSZA SCENOGRAFIA – Joanna Wójcik, “Jestem mordercą”
NAJLEPSZA GŁÓWNA ROLA MĘSKA – Mirosław Haniszewski, “Jestem mordercą”
NAJLEPSZE ZDJĘCIA – Paweł Dyllus, “Jestem mordercą”
NAJLEPSZY SCENARIUSZ – Maciej Pieprzyca, “Jestem mordercą”
NAJLEPSZA REŻYSERIA – Maciej Pieprzyca, “Jestem mordercą”
NAJLEPSZY FILM – “Jestem mordercą”, reż. Maciej Pieprzyca

Gala wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2017 odbędzie się 6 marca 2017 roku – cieszymy się niezmiernie, że dzięki „Ostatniej rodzinie” Jana P. Matuszyńskiego oraz „Jestem Mordercą” Macieja Pieprzycy obecna na niej będzie naprawdę mocna grupa związanych ze Śląskiem filmowców. Gratulujemy!

SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji