Video
Instytucja Filmowa "Silesia-Film"
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

24.03.2017 / Wydarzenia

Stwórz z nami wydarzenie INDUSTRIADY 2017

Instytucja Filmowa „Silesia-Film” w Katowicach oraz Województwo Śląskie zapraszają na briefing prasowy poświęcony akcji zbierania amatorskich materiałów filmowych z okazji INDUSTRIADY – święta Szlaku Zabytków Techniki.
22.03.2017 / Festiwale i przeglądy

Zakazany Luchino Visconti

Pełnometrażowy debiut Viscontiego „Opętanie” z 1943 roku został po prapremierze zakazany przez faszystowską cenzurę. 28 marca w Kinie Kosmos rozpoczniemy retrospektywę filmów Luchino Viscontiego – włoskiego geniusza, który historię i społeczeństwo konfrontuje na ekranie z pragnieniami i namiętnościami jednostki.
08.03.2017 / Nasze filmy

Film "Jestem Mordercą" nominowany do Orłów 2017

Film "Jestem Mordercą" powstały przy wsparciu Śląskiego Funduszu Filmowego został nominowany do Polskich Nagród Filmowych Orły 2017. Thriller wyreżyserowany przez Macieja Pieprzycę ma szansę na nagrody aż w dziewięciu spośród siedemnastu kategorii.
22.02.2017 / Wydarzenia

Agnieszka Holland gościem Kina Janosik oraz Kina Kosmos

Agnieszka Holland, która na tegorocznym Berlinale odebrała za swój najnowszy film „Pokot” Srebrnego Niedźwiedzia Nagrodę Alfreda Bauera, spotka się z widzami w naszych kinach w niedzielę, 5 marca. Zapraszamy do Kina Janosik w Żywcu oraz Kina Kosmos w Katowicach.
10.02.2017 / Festiwale i przeglądy

Przegląd filmów Andrzeja Żuławskiego

Artysta osobny - kontrowersyjny, skrajnie liryczny i radykalnie okrutny. Jego filmy wymykają się klasyfikacji, są zarazem gatunkowe i artystyczne. Filmoteka Śląska zaprasza do Kina Kosmos na spotkanie z żywiołem kina Andrzeja Żuławskiego. Unikatowy przegląd rozpocznie się 17 lutego.
SILESIA FILM
Zostań KINOMANIAKIEM
Partnerzy Instytucji