Video
Instytucja Filmowa "Silesia-Film"
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

18.04.2017 / Inne

Same Suki dla przyrody

Klub Myśli Ekologicznej w Kinoteatrze Rialto nabierze w czwartek rumieńców za sprawą formacji muzycznej, która w wyrazisty sposób manifestuje swoje proekologiczne poglądy. O godzinie 19:00, 20 kwietnia wystąpią Same Suki.
14.04.2017 / Inne

Gryfnych kroszonek

Gryfnych kroszonek, Ucieszonych hazoków, Chwilki dychniyncia i srogiego dobra skuli Wielgij Nocy winszuje dyrekcja i pracownicy Instytucji Filmowej Silesia Film 
13.04.2017 / Festiwale i przeglądy

7 filmów Manoela de Oliveiry

Był najstarszym reżyserem świata – swoją przygodę z filmem rozpoczął jeszcze w czasach kina niemego. Kino Kosmos od 19 kwietnia zaprasza na retrospektywę filmów najsłynniejszego reżysera pochodzącego z Portugalii, Manoela de Oliveiry. Tylko u nas będzie można zobaczyć „Ruchome słowa”.
08.04.2017 / Festiwale i przeglądy

Przegląd kina emirackiego

Zjednoczone Emiraty Arabskie to nie tylko ropa naftowa, drapacze chmur i sztuczne wyspy, ale i kino. W kinie Kosmos trwa dwudniowy przegląd filmów zrealizowanych w siedmiu emiratach położonych nad Zatoką Perską i Ormiańską.
06.04.2017 / Inne

Kino Światowid się remontuje

Informujemy, że z powodu prac związanych z odświeżeniem holu, kino Światowid będzie nieczynne od 7 do 16 kwietnia. Po kilkudniowej przerwie zapraszamy na seanse już w Poniedziałek Wielkanocny. Do zobaczenia 17 kwietnia!
SILESIA FILM
Zbieramy filmy
Partnerzy Instytucji