Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

03.07.2017 / Inne

Kino Światowid nominowane do nagrody PISF

Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłosił listę nominowanych do 10. edycji nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. Kino Światowid w Katowicach otrzymało nominację do nagrody w kategorii Kino.
02.07.2017 / Inne

Kinoteatr Rialto ma wakacje

Kinoteatr Rialto od 3 do 23 lipca będzie zamknięty dla kinomanów. Zamiast miłośników filmów, będzie się w nim krzątać ekipa remontowa. Na seanse zapraszamy od 24 lipca.
27.06.2017 / Festiwale i przeglądy

Międzynarodowe Forum Koprodukcyjne Regiofund

Regiofun się zmienia. Po dotychczasowych 7 edycjach festiwal staje się Forum Regiofund. Koncentrując się na branżowej części po raz kolejny zaprasza do naszego regionu producentów filmowych. Spotkamy ich w Katowicach, 4-7 października.
21.06.2017 / Wydarzenia

Nadjeżdża Kino na kole

Filmy sprawią, że w Parku Śląskim mówić się będzie głównie o rowerach. Kino na kole to najciekawsze filmy rowerowe pochodzące z Międzynarodowego Festiwalu Filmu Rowerowych, jaki od 12 lat odbywa się w Zagłębiu Rhury. Przybywajcie na bicyklach!
16.06.2017 / Wydarzenia

Filmowe wizje nocy

Jarmusch, Antonioni, Hoffman, Schlesinger, Fellini i ich filmowe wizje nocy. Filmoteka Śląska w Kinie Kosmos inauguruje cykl pięciu spotkań o nocach marzycieli, straceńców, kochanków i tych, którym miłości brakuje. 20 czerwca rozpoczyna się „Nocy na ziemi”.
SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji