Video
Instytucja Filmowa "Silesia-Film"
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

06.04.2017 / Festiwale i przeglądy

Węgiel Film Festival

Studenci II roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Wydziału Radia i Telewizji UŚ po raz kolejny organizują Węgiel Film Festival.  Krótkometrażowe filmy zrealizowane przez studentów z całego świata zostaną pokazane dziś i jutro w kinie Kosmos.
04.04.2017 / Wydarzenia , Nasze filmy

Mirosław Haniszewski spotka się z widzami kina Kosmos

Mirosław Haniszewski, czyli filmowy Janusz Jasiński – młody, ambitny porucznik MO prowadzący jedno z najważniejszych śledztw dochodzeniowych PRL-u, spotka się 7 kwietnia z widzami kina Kosmos po pokazie specjalnym filmu „Jestem Mordercą”.
28.03.2017 / Festiwale i przeglądy

17. Tydzień Kina Hiszpańskiego. ¡Olé!

W Kinie Światowid rozpoczął się przegląd najnowszej kinematografii hiszpańskiej – do niedzieli na ekranie zagości 13 filmów wyprodukowanych przez dwa ostatnie lata w kraju ognistego temperamentu i popołudniowej sjesty.
24.03.2017 / Wydarzenia

Stwórz z nami wydarzenie INDUSTRIADY 2017

Instytucja Filmowa „Silesia-Film” w Katowicach oraz Województwo Śląskie zapraszają na briefing prasowy poświęcony akcji zbierania amatorskich materiałów filmowych z okazji INDUSTRIADY – święta Szlaku Zabytków Techniki.
22.03.2017 / Festiwale i przeglądy

Zakazany Luchino Visconti

Pełnometrażowy debiut Viscontiego „Opętanie” z 1943 roku został po prapremierze zakazany przez faszystowską cenzurę. 28 marca w Kinie Kosmos rozpoczniemy retrospektywę filmów Luchino Viscontiego – włoskiego geniusza, który historię i społeczeństwo konfrontuje na ekranie z pragnieniami i namiętnościami jednostki.
SILESIA FILM
Zbieramy filmy
Partnerzy Instytucji