Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

18.09.2017

Potęga emocji, czyli sport w filmie - 29.09 - 1.10 w kinie Kosmos

W dniach od 29 września do 1 października w kinie Kosmos odbędzie się przegląd „Potęga emocji, czyli sport w filmie”. W programie zarówno dokumentalne perełki jak, m.in. „Olimpiada w Tokio” a także arcydzieła klasyki, np. „Rydwany ognia”. Wydarzenie jest częścią obchodów Dnia Otwartego Stadionu Śląskiego.
15.09.2017 / Wydarzenia

Konkurs na fotograficzne portrety kobiet

Od 15 września rusza konkurs na fotograficzne portrety kobiet. Temat: kobiety łamiące tabu. Prace oceniać będzie jury w składzie: reżyserka Anka Sasnal oraz fotografki Anna Lewańska i Anna Sielska. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 18 października podczas otwarcia imprezy „Inna. Kobiety przełamują tabu”.
13.09.2017 / Wydarzenia

"Kino na kole" w Kinoteatrze Rialto już 23 września

W sobotę, 23 września, od godz.17.00 w Kinoteatrze Rialto odbędzie się wydarzenie "Kino na kole". W programie 13 krótkich filmów o różnych aspektach kultury rowerowej w tak odległych od siebie krajach jak Szwecja, Hiszpania, Niemcy, Portugalia, USA, Kanada, a nawet Kuba. Będzie dowcipnie, zabawnie, czasem poważnie, ale nigdy nie nudno. Ten sam zestaw filmów zobaczy publiczność niemiecka i rosyjska. A ponieważ rowerzyści nie zagrzewają zbyt długo miejsca na fotelach – nawet kinowych – po programie filmowym odbędzie się energetyczne after party.
06.09.2017 / Inne

VIII edycja konkursu Obiektywnie Śląskie

Do 15 września można jeszcze przesyłać prace na VIII edycję konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku Obiektywnie śląskie.
31.08.2017 / Wydarzenia

Antoni Halor – spotkanie, pokaz filmów, wystawa

8 września o godz. 14.00 na Pl. Grunwaldzkim w Katowicach odsłonięte zostanie popiersie Antoniego Halora - artysty plastyka i reżysera filmowego. Filmoteka Śląska zaprasza przy tej okazji do Kina Kosmos na wernisaż wystawy poświęconej twórczości Halora oraz pokaz jego krótkometrażowych filmów.
SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji