Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

13.06.2017 / Wydarzenia

Wieczór z Bobem Dylanem

Filip Łobodziński w Kinie Kosmos zaprezentował w niedzielę „Duszny kraj” – książkę z wierszami i tekstami piosenek ubiegłorocznego laureata Nagrody Nobla, Boba Dylana. Po spotkaniu odbyła się projekcja filmu „Pat Garrett i Billy Kid”.
08.06.2017 / Wydarzenia

Industriada 2017 z filmami o przemyśle

Tegoroczna Industriada jest dla nas wyjątkowa. Po raz pierwszy pokażemy archiwalne filmy dokumentujące życie w rytmie maszyny. Przekazali je nam z domowych zbiorów mieszkańcy naszego województwa. Zapraszamy 10 czerwca do Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia.
07.06.2017 / Festiwale i przeglądy

23. A Part w Kinoteatrze Rialto

Trwa 23. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part i jak zawsze gości w progach Kinoteatru Rialto. 10 czerwca zapraszamy na koncert grupy Zgniłość, a dzień później na performens „Moretti” Kamila Guenatri/La Terrasse.
07.06.2017 / Festiwale i przeglądy

Przegląd kinematografii chińskiej

Dziewięć filmów z egzotycznego Państwa Środka przywiozą do Kina Kosmos Kręgi Sztuki. Przegląd klasycznej i współczesnej kinematografii chińskiej rozpocznie się w najbliższy piątek 9 czerwca i potrwa do 28 czerwca.
05.06.2017 / Nasze filmy

Opera o Polsce nagrodzona na 57. KFF

Koprodukowany przez nas film dokumentalny pt. „Opera o Polsce” został uhonorowany na 57. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Otrzymał nagrodę dla najlepszego producenta od Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych oraz wyróżnienie jury.
SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji