Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

29.08.2017 / Wydarzenia

Narodowe Czytanie „Wesela”

Trzy instytucje kultury prowadzone przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przygotowały wspólne wydarzenie wokół lektury „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Obok Instytucji Filmowej Silesia Film do akcji włączył się Teatr Śląski i Biblioteka Śląska. Przez całą sobotę, 2 września uczestniczyć będzie można w wydarzeniach przybliżających dzieło mistrza. Warsztaty literackie dla najmłodszych, czytanie „Wesela” przez pracowników Teatru Śląskiego oraz na koniec pokaz plenerowy filmu „Demon” na katowickim Rynku to tylko niektóre z części programu Narodowego Czytania w Katowicach.
28.08.2017 / Wydarzenia

Podlasie SlowFest

W czwartek, 24 sierpnia, gościliśmy z wydaną przez nas „Chromą. Księgą kolorów” Dereka Jarmana w Supraślu, na festiwalu Podlasie SlowFest. Po pokazie specjalnym filmu „Wittgenstein” odbyła się dyskusja poświęcona publikacji.
24.08.2017 / Wydarzenia

Myślenie według wartości: solidarność

13 września, o godz. 18.00, w kinie Kosmos odbędzie się druga debata w ramach cyklu „Myślenie według wartości". Tematem rozmów pięciu, comiesięcznych spotkań są podstawowe wartości takie jak: równość czy demokracja. Druga debata skupiona będzie wokół hasła solidarność. Z tematem zmierzą się: założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej Janiną Ochojską, literaturoznawca Tadeusz Sławek oraz reżyserka teatralna Ewelina Marciniak. Po debacie odbędzie się pokaz filmu "Viridiana" Luisa Bunuela.
23.08.2017 / Wydarzenia , Nasze filmy

Pokaz premierowy filmu "Opera o Polsce"

W środę, 30 sierpnia, o godz. 18:30 Kino Kosmos zaprasza na uroczystą premierę Opery o Polsce - najnowszego dokumentu Piotra Stasika (twórcy głośnego "21 x Nowy York") - z udziałem reżysera oraz prof. Zbigniewa Mikołejko, filozofa i historyka religii.
21.08.2017 / Wydarzenia

Kino na kole

Zapraszamy na trzeci wakacyjny pokaz filmów rowerowych do Parku Śląskiego, w niedzielę 27 sierpnia. Tradycyjnie o godzinie 21:00, jeszcze przed filmami, porozmawiamy o rowerach. Tym razem gośćmi Kina na kole będą fachowcy z Bike Atelier, którzy opowiedzą, jak przygotować rower do zimy.
SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji