Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

26.05.2017 / Inne

Wyniki Śląskiego Funduszu Filmowego 2017

Do negocjacji umów koprodukcyjnych zaprosimy w tym roku 6 producentów – trzech filmów fabularnych oraz trzech dokumentów. Na dofinansowanie ich produkcji zostanie przeznaczonych netto 622 828,33 zł.
10.05.2017 / Nasze filmy

Na Śląsku, o miłości i piłce nożnej

Najnowszy film urodzonego w Chorzowie Jana Kidawy-Błońskiego pt. „Gwiazdy” będzie miał swoją uroczystą odsłonę w Kinie Kosmos. W niedzielnej projekcji wezmą udział: Jan Banaś, Mateusz Kościukiewicz i reżyser Jan Kidawa-Błoński. Pokaz specjalny „Gwiazd” rozpocznie się o godzinie 18:00. Instytucja Filmowa Silesia Film jest koproducentem filmu.
04.05.2017 / Nasze filmy

Janoscha historia prawdziwa

„Mój Niemandsland” to filmowa biografia Horsta Eckerta. Premierowo pokażemy ją w Kinoteatrze Rialto w najbliższy poniedziałek, 8 maja o godzinie 19:00. Dokument wyprodukowany przez TVP Katowice został dofinansowany ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego.
04.05.2017 / Inne

5. edycja Pen Show

Miłośnicy piór wiecznych spotkają się w weekend w Kinie Kosmos. Będzie można pióra oglądać, naprawiać i kupować. W czasie Pen Show zostanie zaprezentowany film dokumentalny „Wieczność pióra”.
02.05.2017 / Festiwale i przeglądy

Wiosna Filmów w naszych kinach

Wiosna Filmów w Polsce to objazdowa część warszawskiego przeglądu filmów docenianych na najważniejszych światowych festiwalach. Przedpremierowe tytuły można oglądać w dwóch naszych kinach – Kinie Światowid w Katowicach i Kinie Janosik w Żywcu.
SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji