Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

04.08.2017 / Wydarzenia

Myślenie według wartości

10 sierpnia, o godz. 18.00, w kinie Kosmos startuje nowy cykl debat "Myślenie według wartości". Tematem rozmów pięciu, comiesięcznych spotkań są podstawowe wartości takie jak: równość czy demokracja. Pierwsza debata skupiona będzie wokół hasła wolność.
03.08.2017 / Wydarzenia

Przedpremierowe pokazy filmu "Królewicz Olch"

We wtorek, 8 sierpnia o godz. 18.00 katowickie kino Kosmos i w środę, 9 sierpnia, o godz. 19.00 w kino Janosik w Żywcu zapraszają na przedpremierowe pokazy filmu, najciekawszego polskiego twórcy młodego pokolenia – Kuby Czekaja „Królewicz Olch”. Po projekcjach odbędą się spotkania z reżyserem. W kinie Kosmos dodatkowo od piątku, 4 sierpnia zaplanowano pokazy jego wcześniejszych filmów: „Baby Bump” oraz etiud zrealizowanych podczas studiów na katowickim Wydziale Radia i Telewizji.
26.07.2017 / Nasze filmy

Dzień prasowy na planie filmu Pawła Pawlikowskiego

Paweł Pawlikowski, reżyser oskarowej "Idy", realizuje swój najnowszy film w województwie śląskim. W czwartkowy wieczór na plan "Zimnej wojny" będą mogli zajrzeć dziennikarze, aby poznać kulisy koprodukcji Opus Film oraz Instytucji Filmowej Silesia Film.
25.07.2017 / Wydarzenia

Janosik pokazał się w plenerze

W ostatnią niedzielę, 23 lipca, w otoczeniu zamku, pod gwiazdami i na rozstawionych na trawie leżakach żywieccy widzowie oglądali film, który wcześniej sami wybrali w internetowym głosowaniu zorganizowanym przez Kino Janosik.
25.07.2017 / Festiwale i przeglądy

Summer Hot Shorts

Najgorętsze krótkie metraże tego lata. Filmy z przymrużeniem oka i pełne przygód komedie. Oto wakacyjna rozrywka, na którą w piątkowy wieczór zaprasza Kino Kosmos.
SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji