Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

11.07.2017 / Wydarzenia

Premierowy pokaz filmu „Awaria”

Reżyser Paweł Sadowski, aktor Tomasz Schimscheiner oraz ekipa realizująca film będą gośćmi premierowego pokazu krótkometrażowej „Awarii”. Zapraszamy do Kina Kosmos, 13 lipca o godzinie 19:00.

Studenci szkół filmowych: katowickiego Wydziału Radia i Telewizji oraz krakowskiej Akademii Multi Art. połączyli siły i zrealizowali thriller pt. „Awaria”.  Film powstał dzięki zaangażowaniu crowdfundingowemu. Zdjęcia realizowano w lasach nieopodal Ogrodzieńca.

Opis filmu:
Wychowany w świecie wielkich pieniędzy i możliwości rozpieszczony syn milionera rozbija samochód w środku mrocznego lasu. Bez zasięgu. Bez swoich podwładnych. Bez mocy pieniądza. Bez wiedzy jak sobie poradzić. Czy siła pieniądza i pozycji społecznej gwarantuje przetrwanie w świecie rządzącym się własnymi prawami?

Reżyseria: Paweł Sadowski
Producent: Dope Pictures
Obsada: Karol Szczepanik, Mikołaj Bogusz, Tomasz Schimscheiner, Michał Orzyłowski, Adam Kołeczek
Czas trwania: 24 min

Twórcy:
Paweł Sadowski - scenariusz i reżyseria
Student Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach. Swoją przygodę z filmem rozpoczął kilka lat temu. Brał udział w warsztatach filmowych w Warszawie. Jest laureatem kilku ogólnopolskich konkursów filmowych.

Mateusz Kot  - autor zdjęć
Absolwent szkoły filmowej Akademia Multi Art na specjalizacji sztuka operatorska. Urodzony w 1995r. w Bytomiu. Doświadczenie filmowe zdobywał na wielu planach filmowych, ma za sobą krótkometrażowy film fabularny  oraz etiudy tworzone pod opieką artystyczną: Piotra Lenara oraz Katarzyny Klimkiewicz.

Bartosz Kołeczek  - kierownik produkcji
Urodzony w 1993 roku. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i produkcji filmowej w Akademii Multi Art. Brał udział w licznych produkcjach filmowych oraz zrealizował kilka etiud studenckich.

Karol Szczepanik - aktor
Student aktorstwa filmowego w krakowskiej szkole filmowej Akademia Multi Art.
Zaczynał na deskach teatru. Od blisko pięciu lat występuje w różnorodnych projektach studenckich, niekomercyjnych oraz produkcjach komercyjnych, telewizyjnych.  

Fanpage filmu na FB

Bilety w cenie 5 zł do nabycia na portalu Filmowa.net i w kasie Kina Kosmos.

SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji