Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

20.09.2017

Przedpremiera filmu ZGODA i spotkanie z twórcami 2.10 w kinie Kosmos

Jest rok 1945. Właśnie kończy się wojna. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego, UB dokonuje czystek wśród „niechętnych komunistycznej władzy”. Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek. Próbuje ocalić Annę, w której jest zakochany...

ZGODA to poruszająca historia miłosna, rozgrywająca się w trudnych czasach schyłku II wojny światowej. Opowieść o dwóch młodych mężczyznach zakochanych w jednej dziewczynie. W tę wcieliła się Zofia Wichłacz, która debiutowała rolą "Biedronki" w "Mieście 44" Jana Komasy, zdobywając za swoją kreację Polską Nagrodę Filmową Orzeł w kategorii "Odkrycie roku" oraz Złote Lwy za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Filmowym w Gdyni. 

Scenariusz "Zgody" autorstwa Małgorzaty Sobieszczańskiej otrzymał III nagrodę w konkursie Script Pro 2012. Za kamerą stanął Walentyn Wasjanowicz, wybitny ukraiński operator, autor zdjęć do nagrodzonego w Cannes filmu "Plemię".
To jest przykładowy tekst. Kliknij tutaj, aby go zmienić.

Film startuje obecnie w Konkursie Głównym 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Montrealu Maciej Sobieszczański zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię.

kup / zarezerwuj bilet 

SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji