Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

06.02.2017 / Wydarzenia

Przyjaciele Marcinowi Babko

Koncert, który przywoła muzyczne światy Marcina Babko, zagrają w najbliższą sobotę w Kinoteatrze Rialto przyjaciele Marcina. Jedni z nim współpracowali, innym pomógł zaistnieć. Wszyscy chcą zagrać po to, by przypomnieć łączące ich, muzyczne światy.

Marcin Babko inspirował - był pełnym energii perfekcjonistą, wizjonerem i marzycielem, który jak nikt inny potrafił wcielać w życie pomysły. Znaliśmy go jako muzyka, dziennikarza, wydawcę kapel ze Śląska i Zagłębia, tłumacza literatury czeskiej i słowackiej, autora książek biograficznych (m.in. o Irku Dudku, Coldplay). Razem z Martą Frank stworzyli i rozwinęli najbardziej rozpoznawalną markę śląskich kosmetyków z aktywnym węglem „Sadza Soap”. Marcin zmarł tragicznie 27 listopada 2016 r

Przyjaciele Marcina tworzący hipiersoniK - Spacepierre i Michał Sosna, a także Jacek Raciborski z zespołu St. James Hotel zebrali szerszą grupę bliskich muzyków.  11 lutego, w sobotę, zagrają w Kinoteatrze Rialto Koncert Życia Marcina. Będzie kameralnie, niemal rodzinnie. Na scenie wystąpią: Agnieszka Łapka i Mirek Rzepa, Czary mary koszmary i ćmy, hipiersoniK, Marek Jałowiecki, Karpaty Magiczne, Muariolanza, Cuefx i Janek Samołyk.

Bilety kosztują 5 zł i są do nabycia w kasie Kinoteatru Rialto oraz w sprzedaży internetowej.

SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji