Video
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

31.12.2012 / Festiwale i przeglądy

Sylwestrowe Harce Filmowe

Wszyscy wiedzą, co dzieje się, gdy nie ma dzieci w domu… Ale co wyczyniają kinomaniacy, gdy w przybytkach X muzy Stary Rok zaczyna się minuta po minucie kurczyć? Rialto, Kosmos i Światowid solidnie przygotowały się do dzisiejszej nocy!

Punktualnie o 21:00 odliczanie do Nowego Roku rozpoczną Rialto i Kosmos, 15 minut później dołączy do sylwestrowej zabawy Kino Światowid. Będzie hucznie, a nawet z przytupem!

W Kosmosie na dobre rozpanoszą się romanse i humor. Przedpremierowy pokaz „Wyszłam za mąż, zaraz wracam” uzupełni „Piąta pora roku”. Do tego pojawi się kosmiczny wodzirej, gry, zabawy, poczęstunek… czyli wszystko, czego potrzeba, by w jak najlepszym nastroju zainaugurować Nowy Rok.

W Rialcie będzie i smakowicie, i wykwintnie jak nad Sekwaną. Na ekranie zobaczymy „Facetów od kuchni” i „Niebo w gębie”, a w rzeczywistości zakosztujemy rozkoszy podniebienia. Będą też francuskie konkursy, francuskie piosenki i francuski nastrój, a przewodnikiem po wieczorze stanie się Andrzej Dopierała - związany z Teatrem Śląskim założyciel Teatru Bez Sceny.

W Światowidzie na wstępie przywita uczestników „weselno-słoneczna” przekąska, a potem będzie tylko goręcej! Na ekranie dwie przedpremiery: „Wesele w Sorrento” oraz „Cztery słońca”, a pomiędzy projekcjami: zimna płyta i gorące posiłki, a także gry i zabawy z „weselno-słonecznym” konkursem na czele. 

Życzymy Wam prawdziwie szampańskiej zabawy naszych kinach!

SILESIA FILM
Partnerzy Instytucji