Kontakt dla mediów
Newsletter
Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy Instytucji

Komunikaty prasowe

12.07.2017

Księga kolorów

„Chroma. Księga kolorów” to pierwsza książka Dereka Jarmana przetłumaczona na język polski. Reżyser Caravaggia proponuje kolorową antropologię kultury, która w założeniach jest tyleż prosta, co rewolucyjna. Spojrzenie na świat przez pryzmat barw przynosi zaskakujące odkrycia, wychodzące daleko poza horyzont historii sztuki.

03.07.2017

Kino Światowid nominowane do nagród PISF

Kino Światowid w Katowicach otrzymało nominację do nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Kino. Jest jednym z najlepszych kin w Polsce nominowanych do nagrody za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. To jedyne polskie nagrody, które są tak szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. 

27.06.2017

REGIOFUND - Międzynarodowe Forum Koprodukcyjne

Idea powstania Międzynarodowego Forum Koprodukcyjnego Regiofund wyrasta z przekonania, że  film, z wszystkimi etapami jego produkcji, stanowi doskonałe narzędzie zarówno promocji śląskich lokacji filmowych, jak i wykorzystania zasobów produkcyjnych województwa. Pierwsza edycja forum odbędzie się w Katowicach, 4-7 października b.r. i będzie kontynuacją dotychczasowego MFPF Regiofun. 

21.06.2017

Nadjeżdża Kino na Kole

Kino na kole to najciekawsze filmy rowerowe pochodzące z Międzynarodowego Festiwalu Filmu Rowerowych, jaki od 12 lat odbywa się w Zagłębiu Rhury. Sympatyków jazdy na rowerze na wieczorne seanse i rozmowy o jednośladach zapraszają Park Śląski i Silesia Film. 

20.06.2017

Noc na ziemi, czyli filmowe wizje nocy

Jarmusch, Antonioni, Hoffman, Schlesinger, Fellini i ich filmowe wizje nocy. Filmoteka Śląska w Kinie Kosmos inauguruje cykl pięciu spotkań o nocach marzycieli, straceńców, kochanków i tych, którym miłości brakuje. 20 czerwca rozpoczyna się „Nocy na ziemi”. 

SILESIA FILM