Kontakt dla mediów
Newsletter
Instytucja Filmowa "Silesia-Film"
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy Instytucji

Komunikaty prasowe

10.05.2017

Gwiazdy - pokaz specjalny filmu z udziałem twórców

Najnowszy film urodzonego w Chorzowie Jana Kidawy-Błońskiego pt. „Gwiazdy” będzie miał swoją uroczystą odsłonę w katowickim Kinie Kosmos. W niedzielnej projekcji wezmą udział: Jan Banaś, którego historia życia stała się kanwą filmowego obrazu, Mateusz Kościukiewicz odtwarzający rolę głównego bohatera, a także reżyser Jan Kidawa-Błoński. Pokaz specjalny „Gwiazd” rozpocznie się o godzinie 18:00. Instytucja Filmowa Silesia Film jest koproducentem filmu.

04.05.2017

Mój Niemandsland - premiera filmu

 „Mój Niemandsland” w reżyserii Wojciecha Królikowskiego to filmowa biografia Horsta Eckerta. Premiera filmu odbędzie się w Kinoteatrze Rialto w najbliższy poniedziałek, 8 maja o godzinie 19:00. Po projekcji odbędzie się dyskusja, w której wezmą udział: Angela Bajorek, Zbigniew Kadłubek, Robert Talarczyk, Mirosław Neinert oraz Wojciech Królikowski.
02.05.2017

5. edycja Pen Show

Pen Show Katowice to dwudniowy, interaktywny projekt, który łączy miłośników i kolekcjonerów piór wiecznych. Zapraszamy do Kina Kosmos na warsztaty z kaligrafii, rozmowy o piórach i prezentację filmu dokumentalnego.

14.04.2017

Retrospektywa filmów Manoela de Oliveiry

W kinie Kosmos odbędzie się przegląd filmów portugalskiego twórcy Manoela de Oliveiry. Pokazanych zostanie 7 filmów reżysera począwszy od debiutu, który miał miejsce jeszcze w czasach kina niemego aż po obrazy zrealizowane już w XXI w.

05.04.2017

Mirosław Haniszewski spotka się z widzami kina Kosmos

Mirosław Haniszewski, czyli filmowy Janusz Jasiński – młody, ambitny porucznik MO prowadzący jedno z najważniejszych śledztw dochodzeniowych PRL-u, spotka się 7 kwietnia z widzami kina Kosmos po pokazie specjalnym filmu „Jestem Mordercą”. 

SILESIA FILM
Zbieramy filmy