Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Silesia Film Commission

Komisja – dynamit, dla której nie ma spraw nie do załatwienia i miejsc, których nie jest w stanie okiełznać… oczywiście, o ile znajdują się one na terenie województwa śląskiego. Śląska Komisja Filmowa to JEDYNA i PIERWSZA w Polsce (jak do tej pory – i oby się to zmieniło, bo konkurencja ważna rzecz!) REGIONALNA KOMISJA FILMOWA, czyli w przestrzeni jej zainteresowań znajduje się lokowanie produkcji filmowych nawet w najmniejszym zakamarku województwa.

Jedną z jej największych zasług jest to, iż jasno i wyraźnie dała do zrozumienia producentom filmowym, iż właśnie tutaj wystarczy jedna godzina drogi, by znaleźć filmowe kadry dla produkcji takich jak „Incepcja”, „Braveheart” czy „Titanic”.

Silesia Film Commission dzierży w ręku klucz do wszystkich kontaktów z branży filmowej oraz do wszystkich lokacji na terenie województwa śląskiego. Współpracuje z samorządami, firmami państwowymi i podmiotami prywatnymi. Ułatwia, usprawnia, umożliwia. Jest użyteczna i bez mrugnięcia okiem daje się wykorzystywać producentom filmowym, przekazując im magiczny klucz, który otwiera wszystkie drzwi i toruje drogę do wyprodukowania filmu.

Co więcej, w jej gestii pozostaje Śląski Fundusz Filmowy, finansowo wspierający filmowe produkcje realizowane (sic! to niekoniecznie znaczy „lokowane”) na terenie województwa śląskiego.

Jednym słowem Silesia Film Commision jest WSZYSTKIM, czego producent potrzebuje, gdy chce sprawnie przeprowadzić proces produkcji na terenie województwa śląskiego. Lokacje. Kontakty. Ludzie. Fundusz. Możliwości. Efekty.

Klucz do filmu produkowanego / koprodukowanego w województwie śląskim = Silesia Film Commission. We are the one.

www.silesiafilmcommission.pl

 

SILESIA FILM