Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Śląski Fundusz Filmowy

Regionalny fundusz filmowy to doskonałe narzędzie w ręku producentów i twórców, którzy szukają sposobu na finansowanie swoich projektów. Każdego roku, dzięki naszym wkładom koproducenckim, powstaje w regionie kilkanaście filmów – pełnych metraży, filmów krótkich, dokumentów i animacji, które poprzez swój temat lub po prostu dzięki miejscu realizacji, związane są z województwem śląskim.

Celem naszej pracy nie jest wyłącznie finansowanie produkcji. Każdy współprodukowany przez nas film oznacza pracę dla związanych z naszym regionem przedsiębiorców – nie tylko ludzi kina, ale także usługodawców, aktorów, statystów. To zysk dla firm dysponujących specjalistycznym sprzętem, a także  restauracji, hoteli, często całych miast zaangażowanych w przygotowanie konkretnego projektu. Producent, który otrzymuje środki ze Śląskiego Funduszu Filmowego zobligowany jest do wydatkowania, w zależności od wysokości pozyskanej kwoty, 100% lub 150% otrzymanych środków.

Od chwili ogłoszenia przez nas pierwszego konkursu w 2008 roku przyczyniliśmy się do powstania takich filmów jak „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida, „Kongres” Ariego Folmana, „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy i „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. W sumie jesteśmy dziś koproducentem blisko 70 filmów. 

O dofinansowanie ze środków ŚFF mogą ubiegać się projekty, które są powiązane z województwem śląskim tematycznie lub poprzez miejsce realizacji. Instytucja Filmowa Silesia Film udzielając wsparcia, staje się koproducentem z wkładem finansowym, a środki uzyskane z koprodukcji zasilają Fundusz, który dzięki temu w kolejnych latach może się powiększać. 

KONKURS 2019

WYNIKI KONKURSU 2018 NA DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW ŚLĄSKIEGO FUNDUSZU FILMOWEGO

Formularz wniosku, regulamin funduszu oraz istotne warunki umowy koprodukcyjnej umieszczone są na stronach www.silesiafilmcommission.pl

Kontakt:

Patrycja Młynarczyk | K. 698 353 147 | @ p.mlynarczyk@silesiafilm.com oraz

Monika Domin-Podgórska | K. 662 300 891 | @. m.podgorska@silesiafilm.com

Dotychczas dofinansowane filmy sff_dofinansowania.pdf Księga znaku dla logo ŚFF silesian-film-fund.rar

Dotychczas dofinansowane filmy
Księga znaku dla logo ŚFF
SILESIA FILM