Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy Instytucji

W produkcji...

Niebieskie chachary

Reżyser, a zarazem montażysta filmu "Niebieskie Chachary" – Cezary Grzesiuk, w odróżnieniu od innych filmowców, których zainteresował kibicowski świat piłki nożnej, postanowił wejść w struktury kibicowskie, by rzetelnie i obiektywnie pokazać prawdziwy obraz rzeczywistości, którą zastał.Pokazuje przywiązanie kibica do jego drużyny, ciągłe wybory pomiędzy rozsądkiem, ekonomią, a czasem i prawem. Owa prawdziwość kibica, polega na niczym innym jak na zmaganiu się z codziennością życia. Wbrew obiegowej opinii, wypychającej kibica poza margines życia społecznego i kulturalnego,pokazuje obraz, gdzie kibic to zwyczajny człowiek, borykający się na co dzień z normalnymi problemami.  

Miłość w mieście ogrodów

Autorzy filmu "Miłość w Mieście Ogrodów" pokazują Śląsk, jakiego jeszcze w kinie nie było. W nim toczy się historia o wolności, miłości i cenie, jaką trzeba za nie zawsze zapłacić. To obraz ludzi, z których każdy ukrywa głęboko jakąś tajemnicę.  

Pogrzebiny

Pogrzebiny czyli po śląsku: stypa. Co robi kelner na stypie? To co zwykle - podaje do stołu, zbiera nakrycia, podrywa dziewczyny.   

Tactum

Tactum to trzyaktowy filmowy projekt dokumentalno – choreograficzny, w którym obraz, muzyka i taniec tworzą integralną całość, opowiadając o naszych uczuciach, emocjach i namiętnościach. To obserwacja dokumentalna trzech bohaterów w różnym wieku, związanych z tańcem. „Tactum” jest obrazem współczesnego oblicza tańca, jego nowych odmian i trendów jak również prezentacją rodzimego, polskiego środowiska twórczego z nim związanym. 

Mój pionowy świat

Ikona polskiej wspinaczki górskiej, drugi na świecie zdobywca Korony Himalajów i Karakorum, a przy tym skromy katowiczanin. Obraz życia Jerzego Kukuczki kręcony pod czujnym okiem jego syna Wojciecha. Wspaniały obraz zawierający wspomnienia jego bliskich, a także archiwalne nagrania z lat 80., w których o swojej wspinaczce z Jerzym Kukuczką wypowiadają się inni słynni himalaiści.  

SILESIA FILM