Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

18 czerwca 2020

19 CZERWCA OTWIERAMY SIĘ NA WAS. Co warto wiedzieć przed przyjściem do naszych kin

Drodzy Widzowie,

już w najbliższy piątek, 19 czerwca nasze kina – Kosmos, Światowid i Rialto w Katowicach, Bałtyk w Raciborzu i Janosik w Żywcu OTWIERAJĄ SIĘ NA WAS.

Abyście mogli czuć się u nas bezpiecznie, nasi pracownicy na bieżąco dbają o utrzymanie kin w czystości: regularnie dezynfekujemy klamki, poręcze, blaty, terminale płatnicze, toalety oraz sale kinowe. Obsługa kin pracuje w maseczkach lub przyłbicach, a przy stanowiskach kasowych, jeśli nie były zabezpieczone szybą, zamontowaliśmy pleksi.

Gorąco zachęcamy, by bilety na seanse kupować on-line za pośrednictwem strony Filmowa.net. Jeśli nie macie takiej możliwości i zdecydujecie się na zakup w kinie – prosimy: wybierzcie płatność kartą zamiast gotówką.

 

Wszyscy chcemy, aby wizyty w kinie były nie tylko przyjemne, ale przede wszystkim bezpieczne dla nas wszystkich. Dlatego przypominamy Wam i prosimy o przestrzeganie kilku podstawowych zasad, jakie będą przez najbliższy czas obowiązywać w naszych kinach:

  • po wejściu do kina oraz przed wejściem na salę kinową dezynfekujemy dłonie: środki do dezynfekcji będą dostępne w wyznaczonych miejscach,
  • na terenie kina – w tym na sali kinowej – zasłaniamy nos i usta: maseczką lub przyłbicą,
  • w kolejkach – do kasy, na salę kinową, do toalety oraz przy wyjściu z kina – zachowujemy przepisowy odstęp 2 metrów,
  • sale kinowe będą zapełnione maksymalnie do połowy, dlatego:
  • na sali kinowej zajmujemy miejsca wskazane przez obsługę kina: z zachowaniem zasady naprzemienności rzędów (układ miejsc w tzw. szachownicę) i z zachowaniem odstępu między widzami,
  • jeśli mieszkacie razem, możecie oczywiście usiąść obok siebie.

 

W trosce o zdrowie uczestników seansów będziemy prosić Was o wypełnienie i przekazanie nam przy wejściu na salę kinową oświadczenia dotyczącego aktualnego stanu zdrowia zawierającego Wasze dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon kontaktowy i/lub adres e-mail).

Zbieranie danych jest rekomendowane, by ułatwić służbom sanitarnym dochodzenie epidemiologiczne w przypadku wykrycia, że osoba zakażona brała udział w danym wydarzeniu.

Formularz oświadczenia znajdziecie do pobrania TUTAJ i na stronach kin. Najlepiej wypełnić go przed przyjściem do kina, ale jeśli nie będziecie mieć takiej możliwości – formularz będzie dostępny w kasie.

Osoby, które zakupiły bilet on-line otrzymały formularz dołączony do biletu.

Co ważne – w przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie podpisuje rodzic lub opiekun prawny.

 

Dziękujemy za zrozumienie.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania kin Instytucji Filmowej Silesia Film w czasie zagrożenia epidemicznego są dostępne w Zarządzeniu nr 16/2020 Dyrektora Instytucji Filmowej „Silesia-Film” w Katowicach z dnia 12 czerwca 2020, będącego jednocześnie Regulaminem korzystania z oferty kina.

Zakup biletu na seans jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu.

Zarządzenie nr 16/2020 Dyrektora Instytucji Filmowej „Silesia-Film” w Katowicach z dnia 12 czerwca 2020
OŚWIADCZENIE: Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 16/2020 Dyrektora Instytucji Filmowej „Silesia-Film” w Katowicach z dnia 12 czerwca 2020
SILESIA FILM