Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

9 lipca 2021

“ALTERNATYWY 4” NA KATOWICKIEJ KOSZUTCE

Najlepsi polscy aktorzy i aktorki w swoich niezapomnianych rolach, kultowe dialogi, bezbłędne diagnozy społeczno-obyczajowe i mnóstwo inteligentnego humoru z nutą nostalgii. W ramach cyklu FILM I MIASTO Silesia Film, Kino Kosmos i katowicki SARP zapraszają na 5-godzinny maraton z kultowym serialem Stanisława Barei. Start w piątek, 16 lipca o 19.00. W programie wydarzenia konkurs z nagrodami, a w kinowej kawiarni w plenerze – tematyczna strefa gastro.

Żeby na spotkanie ze mną nie było sali, plakatu, kogoś wprowadzającego czy nawet publiczności…

Na maraton z czterema odcinkami serialu „Alternatywy 4” zapraszamy do katowickiego Kina Kosmos. Problemów lokalowych, z jakimi borykali się mieszkańcy kultowego bloku na pewno nie będzie: spotykamy się na sali Nostromo, więc dla każdego znajdzie się wygodny fotel z widokiem na duży ekran. W klimat wydarzenia wprowadzi i o odpowiedni poziom rozrywki zadba, jak na prawdziwego kaowca przystało, Mariusz Ciszewski. Będzie więc i nieco informacji o kontekstach powstania serialu, który z powodów cenzury spędził na półce kilka lat, ale i o wielkich marzeniach o własnym „M” wpisanych w ówczesne śmiałe plany budowlane spod znaku wielkiej płyty. A dla pobudzenia ducha zdrowej rywalizacji – przygotowaliśmy konkurs wiedzy o serialu, oczywiście z nagrodami. Choć w ramach wygranej nie możemy zaproponować talonu na samochód ani nawet kopii „Bitwy pod Grunwaldem”, to i tak liczymy, że publiczność dopisze: wszak nie codziennie ma się możliwość zobaczenia jednego z najbardziej kultowych polskich seriali na dużym ekranie w kinie.

Oto na przykład główny lokator spod czwórki, ja nie będę wymieniał nazwiska, z sublokatorką spod szóstki, nie będę wymieniał nazwiska… Otóż ci państwo weszli ze sobą w poważne stosunki pozamałżeńskie! Co tam poważne! I do tego jeszcze kulinarne, co przy obecnych naszych kłopotach rynkowych…

O to, by jeszcze lepiej wejść w klimat wydarzenia i poczuć się jak bohaterowie serialu, zadba Cafe Kosmos. W przerwach maratonu będzie można skorzystać ze specjalnie na tę okazję przygotowanej tematycznej oferty kawiarni i w miłych okolicznościach zbierać siły na kolejne wizyty w bloku przy Alternatywy 4.

Serdecznie zapraszamy zarówno miłośników serialu, jak i tych, którzy dopiero chcieliby dowiedzieć się, na czym polega fenomen i niesłabnąca popularność tej kultowej produkcji Stanisława Barei.

Czekamy na Was w Kinie Kosmos w piątkowy wieczór 16 lipca.

Bilety do kupienia w kasie Kina Kosmos oraz na Filmowa.net

SILESIA FILM