Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

24 stycznia 2020

CO TY WIESZ O „PULP FICTION”?! QUIZ NA ŻYWO

CO TY WIESZ O

Silesia Film świętuje 25-lecie premiery kultowego dzieła Quentina Tarantino! Pokaz „Pulp Fiction” po śląsku już w najbliższy poniedziałek w Kinie Światowid. A w niedzielę specjalnie dla wszystkich fanów filmu Tarantino SILESIA FILM przygotowała wyjątkowy facebookowy quiz na żywo. Sprawdź, CO TY WIESZ O „PULP FICTION”.

Jeden z najważniejszych filmów światowej kinematografii, którym Quentin Tarantino wdarł się na salony wielkiego kina i zrobił tam porządne artystyczne przemeblowanie. Oscar za scenariusz, szacunek krytyków i uwielbienie widzów cytujących z pamięci kultowe kwestie ulubionych bohaterów zapewniły mu trwałe miejsce w historii kina i sercach publiczności. Dziś, 25 lat od premiery, na fali nostalgicznych powrotów do lat 90. przypominamy arcydzieło Tarantino i sprawdzamy – jak kultowe dialogi zabrzmią pō naszymu, czyli po śląsku.

Do naszego przedsięwzięcia zaprosiliśmy najlepszych: za tłumaczenie listy dialogowej filmu i kształt artystyczny odpowiada Grzegorz Kulik – tłumacz na język śląski i jego popularyzator, autor śląskich przekładów „Opowieści Wigilijnej” Karola Dickensa, „Dracha” Szczepana Twardocha i „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Film na żywo dubbingować będą dla nas śląscy aktorzy: Dariusz Chojnacki i Marcin Gaweł.

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Fanów „Pulp Fiction” zapraszamy na wyjątkowy facebookowy quiz z wiedzy o filmie. I uprzedzamy, że nie będzie łatwo… Quiz przeprowadzimy na żywo, a pytań zadamy aż 40. Każde z nich będzie wymagało wybitnej znajomości dzieła Tarantino i refleksu godnego Bruce’a Willisa. Szczęśliwi zwycięzcy otrzymają od nas bilety do kina i filmowe niespodzianki. Do wygrania m.in. złota KARTA KAŚKA na 50 seansów repertuarowych w kinach Silesia Film.

Quiz na żywo odbędzie się na profilu facebookowym: Instytucja Filmowa Silesia Film w niedzielę, 26 stycznia o 19.00 .

Zapraszamy!

Regulamin – Live Quiz Co Ty wiesz o Pulp Fiction

SILESIA FILM