Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

9 lipca 2020

Czasem słońce, czasem deszcz. 10 lipca Silesia Film zaprasza na drugi odcinek podcastu DZIECI CZUJĄ KINO

Dzieci czują kino. Smutek

Jak brzmi smutek? Czy ma kolor? I dlaczego poruszają nas akurat te filmowe piosenki? Silesia Film zaprasza najmłodszych na kolejny odcinek podcastu DZIECI CZUJĄ KINO. Tym razem w tonacji molowej: o smutku w muzyce, kinie i emocjach opowie artystka i edukatorka muzyczna Asi Mina. Do posłuchania już w najbliższy piątek, 10 lipca.

Emocje dają nam MOC – tak mówi Joanna Bronisławska, znana pod pseudonimem Asi Mina artystka, która od dwudziestu lat zajmuje się edukacją muzyczną dzieci i młodzieży. W przygotowanym przez nią drugim odcinku podcastu dla najmłodszych DZIECI CZUJĄ KINO wyruszymy w fascynującą podróż po krainie tych nieco trudniejszych uczuć. Dowiemy się, jak i dlaczego czujemy smutek oraz jakie dźwięki go wywołują, a znane z ulubionych bajek piosenki pomogą nam zrozumieć, że każda, nawet ta mniej kolorowa emocja jest ważna i bardzo nam potrzebna.

Na drugi odcinek podcastu DZIECI CZUJĄ KINO Silesia Film zaprasza w najbliższy piątek, 10 lipca. Jak zwykle na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na YouTube. Linki znajdziecie też na stronie Instytucji Filmowej Silesia Film.

 

DZIECI CZUJĄ KINO to wspaniała przygoda pobudzająca wyobraźnię i pozwalająca lepiej zrozumieć kino. Siedem odcinków to siedem różnych emocji opisanych za pomocą autorskich aranżacji muzycznych, przykładów filmowych oraz ćwiczeń muzyczno-ruchowych, które dla dzieci przygotują artystki Asi Mina oraz Miłka Majczyno. Dzięki swojej nowatorskiej formie, w której świat filmowej wyobraźni łączy się z językiem dźwięków i emocji, podcast DZIECI CZUJĄ KINO będzie świetnym narzędziem arteterapeutycznym: otwiera i uwrażliwia na otaczający świat i pozwala najmłodszym lepiej zrozumieć emocje, jednocześnie zachęcając ich do własnej ekspresji i kreatywności.

Każdy odcinek trwa około 10 minut i dotyczy innej emocji: miłości, smutku, gniewu, nieśmiałości, wdzięczności, wzruszenia. Do słuchania podcastu DZIECI CZUJĄ KINO zapraszamy przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 8 lat, ale także ich starsze rodzeństwo, rodziców czy dziadków, którzy chcą towarzyszyć dzieciom w tej muzyczno-filmowej przygodzie.

Zapraszamy!

DZIECI CZUJĄ KINO – nowe odcinki od 26 czerwca co dwa tygodnie do posłuchania na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na YouTube.

 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci

 

Patroni medialni:

Silesia Dzieci | Ładne Bebe | Radio Katowice | Dwa Kwadranse

SILESIA FILM