Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

1 maja 2021

CZĄSTKI ŚWIATA. Artur Liebhart i Karol Piekarczyk z Millennium Docs Against Gravity w najnowszym odcinku naszego podcastu ROZMOWY O KINIE

Artur Liebhart i Karol Piekarczyk z MDAG

Co fascynuje nas w kinie dokumentalnym? Czy istnieją jeszcze granice gatunkowe filmowego dokumentu? I jak to jest od blisko dwóch dekad tworzyć jeden z najciekawszych festiwali filmowych w kraju?

O fenomenie filmu dokumentalnego, który pomaga nam dostrzec ukryte piękno i złożoność świata opowiadają Artur Liebhart – twórca i Dyrektor Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity oraz Karol Piekarczyk – Dyrektor Artystyczny Festiwalu, z którymi rozmawiają Natalia Kaniak i Mariusz Ciszewski z Instytucji Filmowej Silesia Film.

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmowy w Polsce i jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w siedmiu różnych miastach. Co roku gromadzi setki tysięcy widzów i prezentuje najważniejsze, najnowsze, najciekawsze i najbardziej poruszające filmy dokumentalne, z których wszystkie ujawniają i wyzwalają to, co najważniejsze w kinie, a także w prawdziwym życiu: emocje. Za sprawą współpracy Festiwalu z Instytucją Filmową Silesia Film Katowice w 2019 roku dołączyły do grona miast festiwalowych, dzięki czemu widzowie z Górnego Śląska i południowej Polski mogą oglądać najważniejsze światowe dokumenty ostatnich lat, a katowickie kina: Kino Kosmos, Kino Światowid i Kinoteatr Rialto mają przyjemność być gospodarzami śląskiej edycji Festiwalu.

Życząc naszym widzom i nam samym, by tegoroczna edycja Festiwalu również przyniosła wiele wspaniałych emocji i filmowych odkryć, zapraszamy na najnowszy odcinek naszego podcastu ROZMOWY O KINIE.

Do posłuchania w sieci – tradycyjnie – na Spotify i YouTube.

 

O wszelkich nowych ustaleniach związanych z terminem tegorocznej edycji Festiwalu będziemy informować na bieżąco. Aktualnie czekamy na dalsze decyzje Festiwalu oraz na odpowiedź na apel Festiwalu do władz, który możecie przeczytać na Facebookowym koncie Festiwalu.

SILESIA FILM