Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

18 września 2020

Czułe struny emocji. Silesia Film zaprasza na ostatni odcinek podcastu DZIECI CZUJĄ KINO

DZIECI CZUJĄ KINO: Wzruszenie

Czasem odbiera nam głos, a czasem wyciska łzy z oczu, choć wcale nie jest nieprzyjemne. Dzieje się głęboko w środku nas, ale by zaistnieć – potrzebuje impulsu z zewnątrz: znajomego dźwięku, wspomnienia, filmu, drugiej osoby, widoku, który porusza. Pojawia się też w chwilach takich, jak ta: czasie słodko-gorzkich pożegnań wypełnionych jednocześnie smutkiem, radością i wdzięcznością. WZRUSZENIE. W piątek, 18 września zapraszamy na ostatni odcinek podcastu DZIECI CZUJĄ KINO.

Przez ostatnie blisko trzy miesiące razem z Instytucją Filmową Silesia Film i twórczyniami podcastu DZIECI CZUJĄ KINO najmłodsi poznawali różne emocje, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Próbowaliśmy wspólnie odnaleźć ścieżki prowadzące do naszych uczuć, zrozumieć je, przeżyć, odnaleźć w dźwiękach muzyki czy znanych nam filmach. W ostatnim odcinku podcastu edukatorka muzyczna i skrzypaczka Miłka Majczyno razem ze swoim tajemniczym przyjacielem zaproszą młodych słuchaczy do wspólnego odkrywania tego, czym jest WZRUSZENIE, jak je opisać i co porusza czułe struny naszych emocji.

Siódmy, ostatni odcinek podcastu DZIECI CZUJĄ KINO od piątku, 18 września jak zwykle na  SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts i na YouTube. Linki znajdziecie też na stronie Instytucji Filmowej Silesia Film..

Przypominamy, że ciągle dostępne są wszystkie opublikowane dotychczas odcinki podcastu DZIECI CZUJĄ KINO, do których w każdej chwili możecie wrócić.

 

DZIECI CZUJĄ KINO to wspaniała przygoda pobudzająca wyobraźnię i pozwalająca lepiej zrozumieć kino. Siedem odcinków to siedem różnych emocji opisanych za pomocą autorskich aranżacji muzycznych, przykładów filmowych oraz ćwiczeń muzyczno-ruchowych, które dla dzieci przygotują artystki Asi Mina oraz Miłka Majczyno. Dzięki swojej nowatorskiej formie, w której świat filmowej wyobraźni łączy się z językiem dźwięków i emocji, podcast DZIECI CZUJĄ KINO będzie świetnym narzędziem arteterapeutycznym: otwiera i uwrażliwia na otaczający świat i pozwala najmłodszym lepiej zrozumieć emocje, jednocześnie zachęcając ich do własnej ekspresji i kreatywności.

Każdy odcinek trwa około 10 minut i dotyczy innej emocji: radości, miłości, smutku, gniewu, nieśmiałości, wdzięczności, wzruszenia. Do słuchania podcastu DZIECI CZUJĄ KINO zapraszamy przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 8 lat, ale także ich starsze rodzeństwo, rodziców czy dziadków, którzy chcą towarzyszyć dzieciom w tej muzyczno-filmowej przygodzie.

Zapraszamy!

 

DZIECI CZUJĄ KINO – nowe odcinki od 26 czerwca co dwa tygodnie do posłuchania na SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts i na YouTube.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci

Patroni medialni:
Silesia Dzieci | Ładne Bebe | Radio Katowice | Dwa Kwadranse

Patron projektu:
Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach

SILESIA FILM