Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

22 lipca 2020

DZIECI CZUJĄ KINO. Trzeci odcinek podcastu dla najmłodszych już 24 lipca

DZIECI CZUJĄ KINO: Nieśmiałość

W kolejnym odcinku przygotowanego przez Instytucję Filmową Silesia Film podcastu DZIECI CZUJĄ KINO razem z Miłką Majczyno poszukamy odpowiedzi na pytanie, jakimi drogami chadza NIEŚMIAŁOŚĆ? Do posłuchania w piątek, 24 lipca.

Czasem trudno nam jednoznacznie odpowiedzieć, jakie emocje odczuwamy. Może trochę się cieszymy z nadchodzącego spotkania z przyjaciółmi, ale jednak też trochę się go obawiamy. A więc bardziej radość, czy strach? A może boimy się, ale nie wiemy, czego? Czyli lęk. Czujemy ciekawość i chcemy coś powiedzieć, a jednocześnie wahamy się, co pomyślą o nas inni i mamy wrażenie, jakby coś nas mocno trzymało i nie pozwalało zrobić kroku, choć bardzo byśmy chcieli. Mapa naszych emocji jest często skomplikowana, dlatego w kolejnym, trzecim odcinku podcastu DZIECI CZUJĄ KINO zachęcamy was – i zapraszamy – by wybrać się z naszą przewodniczką: edukatorką muzyczną i skrzypaczką Miłką Majczyno, na kolejną już dźwiękową wycieczkę, dzięki której łatwiej będzie nam rozpoznawać swoje uczucia. Tym razem wyruszamy trasą nieśmiałości. Kogo spotkamy na swojej drodze? Co usłyszymy? O tym przekonacie się już w najbliższy piątek, 24 lipca.

Na trzeci odcinek podcastu DZIECI CZUJĄ KINO zapraszamy w najbliższy piątek, 24 lipca. Jak zwykle na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na YouTube. Linki znajdziecie też na stronie Instytucji Filmowej Silesia Film.

 

DZIECI CZUJĄ KINO to wspaniała przygoda pobudzająca wyobraźnię i pozwalająca lepiej zrozumieć kino. Siedem odcinków to siedem różnych emocji opisanych za pomocą autorskich aranżacji muzycznych, przykładów filmowych oraz ćwiczeń muzyczno-ruchowych, które dla dzieci przygotują artystki Asi Mina oraz Miłka Majczyno. Dzięki swojej nowatorskiej formie, w której świat filmowej wyobraźni łączy się z językiem dźwięków i emocji, podcast DZIECI CZUJĄ KINO będzie świetnym narzędziem arteterapeutycznym: otwiera i uwrażliwia na otaczający świat i pozwala najmłodszym lepiej zrozumieć emocje, jednocześnie zachęcając ich do własnej ekspresji i kreatywności.

Każdy odcinek trwa około 10 minut i dotyczy innej emocji: miłości, smutku, gniewu, nieśmiałości, wdzięczności, wzruszenia. Do tej pory w dwóch opublikowanych odcinkach dzieci mogły posłuchać o tym, czym są i jak mogą brzmieć RADOŚĆ i SMUTEK, o których opowiadały Miłka Majczyno i Asi Mina.

Do słuchania podcastu DZIECI CZUJĄ KINO zapraszamy przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 8 lat, ale także ich starsze rodzeństwo, rodziców czy dziadków, którzy chcą towarzyszyć dzieciom w tej muzyczno-filmowej przygodzie.

 

Zapraszamy!

 

DZIECI CZUJĄ KINO – nowe odcinki od 26 czerwca co dwa tygodnie do posłuchania na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na YouTube.

 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci

 

Patroni medialni:

Silesia Dzieci | Ładne Bebe | Radio Katowice | Dwa Kwadranse

 

Patron projektu:
Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach

SILESIA FILM