Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

15 lutego 2021

DZIĘKUJEMY!!!

Drodzy Widzowie!

Za nami pierwszy weekend po otwarciu kin. Możemy powiedzieć tylko jedno: DZIĘKUJEMY. Ogromne, pełne wdzięczności, miłości do kina i nadziei na kolejne tak wspaniałe filmowe spotkania DZIĘKUJEMY. Za szaloną frekwencję – blisko 3500 widzów (!), za każdy ukryty za maseczką uśmiech, za wszystkie wyrazy wsparcia i sympatii okazywane nam w kinach w miniony weekend.

Wielomiesięczna rozłąka z kinem i z widzami była dla nas – pracowników kin, samej Instytucji, ludzi żyjących tym na co dzień – po prostu trudna. Wiemy, że dla miłośników kina też nie był to łatwy czas i z niecierpliwością czekaliście na powrót do kin. Ale weekendowa frekwencja w naszych kinach przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wyprzedały się niemal wszystkie seanse od piątku do niedzieli, niektóre z nich jeszcze przed otwarciem kin (!). Nasze kina studyjne – Światowid, Kosmos, Rialto, Janosik i Bałtyk – odwiedziło łącznie blisko 3500 widzów!!!

Dziękujemy za powroty, za wierność i zaufanie, jakim nas obdarzacie, wybierając nasze kina i to, co dla Was przygotowujemy. Mimo trudnych, wciąż przecież pandemicznych warunków i obowiązujących w kinach obostrzeń, choć zapełnieni jedynie w dopuszczalnych 50 procentach – działamy na 200.

Jesteśmy – wszyscy i każdy z osobna – bardzo wzruszeni, szczęśliwi i pełni nowej energii, żeby robić dla Was najlepsze kino, jakie potrafimy.

Zapraszamy!

SILESIA FILM