Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

7 sierpnia 2020

Dźwięczna WDZIĘCZNOŚĆ. Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu dla najmłodszych DZIECI CZUJĄ KINO

Dzieci czują kino - Wdzięczność

Jak dziękować – „dźwięcznie” i z wdzięcznością? Odpowiedź w kolejnej odsłonie podcastu DZIECI CZUJĄ KINO. Zapraszają Instytucja Filmowa Silesia Film i Asi Mina, która przygotowała dla was ten odcinek.

Drobne gesty dużo znaczą. Podobnie słowa: często jedno ważne, wypowiedziane szczerze i z przekonaniem, zawiera w sobie to, co najważniejsze i komunikuje nasze emocje lepiej niż cały ocean zdań. Jak jednym słowem wyrazić wdzięczność? Jak ją pokazać? Jak opisać, sfilmować, zagrać czy zaśpiewać? W czwartym odcinku podcastu DZIECI CZUJĄ KINO Asi Mina i jej mali pomocnicy pokażą wam, jak można i dlaczego warto okazywać wdzięczność ludziom i światu wokół.

Na czwarty odcinek podcastu DZIECI CZUJĄ KINO – tym razem o WDZIĘCZNOŚCI –  zapraszamy już dziś, 7 lipca. Znajdziecie nas jak zwykle na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na YouTube, a także na stronie Instytucji Filmowej Silesia Film w zakładce SILESIA FILM PODCAST.

 

DZIECI CZUJĄ KINO to wspaniała przygoda pobudzająca wyobraźnię i pozwalająca lepiej zrozumieć kino. Siedem odcinków to siedem różnych emocji opisanych za pomocą autorskich aranżacji muzycznych, przykładów filmowych oraz ćwiczeń muzyczno-ruchowych, które dla dzieci przygotują artystki Asi Mina oraz Miłka Majczyno. Dzięki swojej nowatorskiej formie, w której świat filmowej wyobraźni łączy się z językiem dźwięków i emocji, podcast DZIECI CZUJĄ KINO będzie świetnym narzędziem arteterapeutycznym: otwiera i uwrażliwia na otaczający świat i pozwala najmłodszym lepiej zrozumieć emocje, jednocześnie zachęcając ich do własnej ekspresji i kreatywności.

Każdy odcinek trwa około 10 minut i dotyczy innej emocji: miłości, smutku, gniewu, nieśmiałości, wdzięczności, wzruszenia. Do tej pory w trzech opublikowanych odcinkach dzieci mogły posłuchać o tym, czym są i jak mogą brzmieć RADOŚĆ, SMUTEK, NIEŚMIAŁOŚĆ o których opowiadały Miłka Majczyno i Asi Mina.

Do słuchania podcastu DZIECI CZUJĄ KINO zapraszamy przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 8 lat, ale także ich starsze rodzeństwo, rodziców czy dziadków, którzy chcą towarzyszyć dzieciom w tej muzyczno-filmowej przygodzie.

 

Zapraszamy!

 

DZIECI CZUJĄ KINO – nowe odcinki od 26 czerwca co dwa tygodnie do posłuchania na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na YouTube.

 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci

 

Patroni medialni:

Silesia Dzieci | Ładne Bebe | Radio Katowice | Dwa Kwadranse

 

Patron projektu:
Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach

SILESIA FILM