Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

19 marca 2020

Filmowe podróże z liskiem. Silesia Film zaprasza do wspólnej zabawy w kino

Silesia Film przygotowała dla swoich najmłodszych widzów i ich rodziców niezwykłą filmową niespodziankę, dzięki której czas w domu możemy spędzić w twórczy i radosny sposób, a przy tym dowiedzieć się co nieco o historii filmu. Naszym przewodnikiem po świecie animacji będzie lisek, który udowodni, że siedzenie w domu nie musi być nudne!

Filmowe podróże z liskiem

Wyzwanie dla młodych kinomaniaków

W czwartek, 19 marca na Facebooku Kino Kosmos dla Dzieci oraz w mediach społecznościowych Silesia Film i prowadzonych przez nią kin rusza cykl „Filmowe podróże z liskiem” skierowany do dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. Trzy razy w tygodniu będą pojawiać się tam krótkie filmiki, w których specjalistki edukacji filmowej Silesia Film wprowadzą dzieci w tajniki tworzenia animacji w domowym zaciszu. Poprzez ćwiczenia i zabawy dowiemy się, jak ożywić kartkę papieru, co potrzeba, żeby samodzielnie zrobić film animowany oraz poznamy różne metody tworzenia efektów specjalnych. Każdy filmik to nowe wyzwanie dla młodych kinomaniaków: od prehistorycznych wynalazków i samodzielnie przygotowanego teatru cieni przez animację poklatkową, którą dzieciaki mogą wykonać z pomocą rodziców aż po wspólne zaaranżowaną we własnym pokoju premierę filmową.

Zostańcie w domu i bawcie się w kino z Silesia Film!

Wszystkie ćwiczenia i eksperymenty filmowe będzie można wykonać z wykorzystaniem tego, co aktualnie mamy w domu: kartki papieru, nożyczek, kolorowych flamastrów, plasteliny, a nawet prześcieradła czy innych przedmiotów domowego użytku. I wyobraźni! Przyda się też telefon komórkowy i pomoc rodziców czy starszego rodzeństwa, które zachęcamy do wspólnej zabawy. Żeby jeszcze lepiej wczuć się w filmowy klimat, każdemu ćwiczeniu będzie towarzyszyło polecenie pasującego do tematu filmu dostępnego w domenie publicznej do obejrzenia za pośrednictwem Internetu. Całość cyklu oparta jest na publikacji Silesia Film pt. „Animowanki”, która po zakończeniu wydarzenia dostępna będzie do pobrania na stronie www.silesiafilm.com.

Wszystkie nasze filmiki możecie znaleźć również na naszym kanale Youtube: Instytucja Filmowa Silesia Film

Bądźcie z nami w sieci
SILESIA FILM