Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

30 lipca 2020

Filmowe zakupy, czyli czym zajmuje się dystrybutor filmów. Zapraszamy na kolejny odcinek „Domowego Studia Filmowego”

Domowe Studio Filmowe

Skąd się biorą filmy w kinie? Gdzie się je kupuje? I kto je dla was wybiera? W kolejnym odcinku „Domowego Studia Filmowego” na filmowe zakupy zabierze was Justyna Ulicka, która zajmuje się dystrybucją filmów kinowych.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to się dzieje, że zrealizowany gdzieś w odległym kraju film możecie obejrzeć na ekranie ulubionego kina w waszym mieście? Zanim gotowy już film trafi do naszego kina, musi przebyć bardzo długą drogę. Na początku tej drogi stoi ktoś, kto decyduje, które z mnóstwa produkowanych rocznie na całym świecie filmów trafią do naszego kraju. To trochę tak, jak wy, kiedy stoicie w wielkim sklepie papierniczym i z półek uginających się pod ciężarem różnokolorowych okładek wybieracie zeszyty, które znajdą się w waszym szkolnym plecaku. Na pewno wiecie, jakie to trudne. A co dopiero wybrać filmy, które będą później oglądać widzowie w kinach w całym kraju! I właśnie o tym, jak kupować dobre filmy i jak zachęcić widzów do ich oglądania w kolejnym odcinku Domowego Studia Filmowego opowie wam Justyna Ulicka, która pracuje w filmie M2Films zajmującej się dystrybucją filmów kinowych.

Trzynasty odcinek „Domowego Studia Filmowego” tradycyjnie już od czwartku, 30 lipca będzie można obejrzeć na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film.

„Domowe Studio Filmowe” to przygotowany przez Silesię Film specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi cykl krótkich filmów, w których artyści i fachowcy z branży filmowej w przystępny sposób opowiadają najmłodszym o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Zadają też dzieciom ćwiczenia i zachęcają do samodzielnych eksperymentów filmowych. W nagraniach wzięli udział czołowi polscy filmowcy, m.in. Bartosz Konopka, Marcel Sławiński oraz Joanna Macha. Filmy pojawiają się od 7 maja co tydzień na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film.

„Domowe Studio Filmowe” to już kolejny cykl filmów, które dla młodych kinomanów przygotowała Instytucja Filmowa Silesia Film podczas zamknięcia kin. Niedawno zakończył się projekt „Filmowe podróże z liskiem”, które wprowadzał dzieci i rodziców w tajniki tworzenia animacji filmowych, w tym animacji poklatkowej wykorzystując różne formy zabaw i ćwiczeń. 14 odcinków „Filmowych podróży z liskiem” nadal jest do zobaczenia na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz w serwisie YouTube na kanale Instytucji Filmowej Silesia Film.

Cykl „Domowe Studio Filmowe” powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.

Patronem medialnym cyklu jest SILESIA DZIECI | www.silesiadzieci.pl

SILESIA FILM