Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

3 lipca 2020

KINO MA GŁOS! Urszula Antoniak i Olga Chajdas w pierwszym odcinku naszego nowego podcastu

KINO MA GŁOS

Jak zachować autorską niezależność w procesie produkcji filmu? Jakiego kina potrzebujemy w zmieniającym się tak szybko świecie? I co łączy Olgę Chajdas z Claire Denis? Pierwszy odcinek naszego nowego podcastu KINO MA GŁOS od dziś do posłuchania w sieci. Na początek – zapraszamy na spotkanie z Urszulą Antoniak i Olgą Chajdas.

Już dziś rusza nasz najnowszy podcast dla miłośników filmu – KINO MA GŁOS. W pierwszym odcinku zapraszamy na rozmowę Urszuli Antoniak wielokrotnie nagradzanej twórczyni polskiego kina arthouse’owego, autorki filmów „Code Blue”, „Strefa nagości”, „Pomiędzy słowami” i Olgi Chajdas – jednej z najciekawszych młodych polskich reżyserek, której debiutancka „Nina” otrzymała na gdyńskim festiwalu nagrodę główną w kategorii Inne Spojrzenie. Przebywające w różnych częściach Europy – Urszula Antoniak w Amsterdamie, a Olga Chajdas we francuskiej Bretanii – spotkały się wirtualnie pod koniec czerwca, żeby porozmawiać o pracy nad scenariuszem, finansowaniu produkcji filmowej,  zachowaniu autorskiej niezależności, a także o potrzebie kina aktualnego, które reaguje na zmieniającą się rzeczywistość wokół.

Rozmowa już do posłuchania na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na YouTube!

Zapraszamy!

Skierowany do dorosłych podcast KINO MA GŁOS to inspirowana legendarną rozmową François Truffauta i Alfreda Hitchcocka eksperymentalna formuła spotkania dwóch osobowości, w której twórcy znani do tej pory ze swoich filmów, książek czy ról filmowych mówią własnym głosem. Każdy odcinek to blisko godzinna rozmowa dwóch twórców, dla której punktem wyjścia stają się wspólne zainteresowania, doświadczenia, czy podobne – albo zupełnie przeciwstawne – spojrzenia na kino. Czternastu artystów i twórców współczesnego polskiego kina w siedmiu rozmowach o filmie, sztuce i życiu zabierze nas – i siebie nawzajem – w podróż po swoich światach. O tym, co myślą, jak i dlaczego robią kino, jak je postrzegają i czym się inspirują porozmawiają ze sobą m.in. reżyserzy: Agnieszka Smoczyńska, Tomasz Wasilewski, Jagoda Szelc, Olga Chajdas, Urszula Antoniak, pisarka Magdalena Grzebałkowska czy aktorka Justyna Wasilewska. Autorem muzyki do podcastu jest Daniel Spaleniak, młody polski artysta, którego utwory znalazły się w największych serialowych produkcjach ostatnich lat, jak „Elementary”, „Ozark”, czy „The Path”.

 

KINO MA GŁOS – od 3 lipca co dwa tygodnie do posłuchania na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na YouTube.

 

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci

 

Patroni medialni:

Czasopismo EKRANY | Radio Katowice

SILESIA FILM