Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

23 lutego 2018

Kino Światowid nominowane do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłosił listę nominowanych do 10 edycji Nagrody za znaczące osiągnięcia w popularyzacji i promocji polskiego kina oraz ułatwił dostęp do polskiej produkcji filmowej. Kino Światowid otrzymało nominację w kategorii Kino.

Kino Światowid w Katowicach jest jednym z trzech najlepszych kin w Polsce nominowanych do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. To pierwsza taka nominacja do Kina Światowid.

Założone w 2008 roku nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w przemyśle filmowym, doceniając pracę ludzi i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. Kandydaci mogą być nominowani przez instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, kulturalne instytucje pozarządowe i inne podmioty działające w sektorze kultury. Nagrody przyznawane są za działania z poprzedniego roku w następujących kategoriach: Kino, Wydarzenie filmowe, Promocja polskiego filmu za granicą, Krytyka filmu, Audycja lub program filmowy, Dziennikarstwo filmowe w Internecie, Książka filmowa, Edukacja filmowa, Dystrybucja Polskiego Filmu, Filmowego Klubu Dyskusyjnego, Cyfrowej Rekonstrukcji Filmu, Plakatu Filmowego (w tym roku nominacja nie została przyznana).

W tym roku gala PFI Award odbędzie się 19 września podczas 42 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Gratulujemy wszystkim nominowanym!

SILESIA FILM