Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

5 września 2018

Kinoteatr Rialto nominowany do nagrody PISF

Kinoteatr Rialto nominowany do nagrody PISF

Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłosił listę nominowanych do 11. edycji nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. Kinoteatr Rialto w Katowicach otrzymał nominację do nagrody w kategorii Kino.

Kinoteatr Rialto w Katowicach został, jako jedno z trzech najlepszych kin w Polsce, nominowane do nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. To pierwsze tego typu wyróżnienie dla Kinoteatru Rialto. Rok temu nominację w tej samej kategorii otrzymało Kino Światowid.

Przyznawane od 2008 roku nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. Kandydatów do nagród mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury.  Nagrody są przyznawane za działalność w poprzednim roku w kategoriach: Kino, Wydarzenie filmowe, Promocja polskiego kina za granicą, Krytyka filmowa, Książka o tematyce filmowej, Edukacja filmowa, Dystrybucja polskiego filmu, Dyskusyjny Klub Filmowy, Plakat filmowy.

Uroczysta gala wręczenia Nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się w trakcie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wszystkim nominowanym gratulujemy!

SILESIA FILM