Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

8 lutego 2021

RANDKA Z KINEM. Walentynkowe pokazy w naszych kinach

Czarownica miłości

Z przyjaciółmi, z bliskimi, z ukochaną osobą; w parze albo z nadzieją na jej znalezienie – bo przecież nic nie łączy tak, jak wspólnie przeżywane w kinie emocje. Albo samemu – bo w tym roku Walentynki to święto wszystkich zakochanych, ale przede wszystkim – tych zakochanych w kinie. Zobaczcie, jakie walentynkowe propozycje przygotowaliśmy dla Was w naszych kinach.

W Kinie Kosmos w Katowicach wspólne świętowanie zaczyna się już w sobotę, 13 lutego i trwa do niedzieli. W repertuarze dwa przedpremierowe pokazy filmowe – oba będziemy mogli obejrzeć zarówno w sobotę, jak i w niedzielę: „W co grają ludzie” (2020) – fińska, słodko-gorzka komedia o pokoleniu obecnych trzydziestolatków oraz inspirowany bestsellerową powieścią Jacka Londona dramat „Martin Eden” (2019): rozgrywająca się w pięknym Neapolu historia wielkiej miłości wpisana w niepokoje społeczno-polityczne.

Kinoteatr Rialto w walentynkowe popołudnie wraca do cieszącej się ogromną popularnością francuskiej komedii romantycznej z Danielem Auteuilem i Fanny Ardant – „Poznajmy się jeszcze raz” (2019). Oprócz rewelacyjnej obsady zachwyca błyskotliwy scenariusz, a także lekkość, z jaką reżyser Nicolas Bedos dotyka uniwersalnych tematów: miłości, przemijania, pokoleniowych różnic. Pełen humoru przebój francuskiego kina działa jak filmowy afrodyzjak, przypominając, że najlepsze czasy i najpiękniejsze chwile to te, które przeżywamy teraz.

Francuską komedię będą mogli zobaczyć również ci widzowie, którzy wybiorą się w niedzielne popołudnie do Kina Światowid – tym razem – prosto z oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes – przedpremierowy pokaz filmu „Weselny toast”. Historia neurotycznego Adriena, który postanawia walczyć o ukochaną, ma w sobie wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii, czułość i humor.

Na zakończenie wieczoru katowicki Światowid przygotował dla swoich widzów zupełnie niezwykły seans, który z pewnością zadowoli fanów kina grozy, miłośników wysublimowanej estetyki lat 60. i wszystkich, którzy w kinie cenią sobie inteligentną zabawę konwencją. „Czarownica miłości” (2016) Anny Biller, opowiadająca o perypetiach młodej wiedźmy zdeterminowanej, by znaleźć – i zatrzymać – miłość swojego życia, to z pewnością nietuzinkowa propozycja na walentynkowy wieczór.

„Czarownica miłości” znalazła się również w walentynkowym repertuarze żywieckiego Kina Janosik, gdzie będzie pokazywana w ramach wieczornego seansu Ekskluzywne Walentyny. A po południu w Janosiku – Walentyny na wesoło, a w nich „Palm Springs” (2020). Historia zaskakującego romansu dwójki młodych ludzi, którzy trafiają w… pętlę czasową i ciągle od nowa przeżywają ten sam dzień okazała się rewelacją festiwalu Sundance. To wybuchowa, szalona i błyskotliwa komedia, idealna na czasy, gdy wszystko wydaje się bez sensu i być może najlepszym rozwiązaniem jest szalona impreza.

Kino Bałtyk w Raciborzu na Walentynki proponuje melodramat „After 2” – kontynuację hitu kinowego na podstawie powieści Anny Todd o tym samym tytule.

Bilety na seanse dostępne są na stronie Filmowa.net oraz w kasach kin po ich otwarciu.

 

Seanse nadal będą odbywać się w reżimie sanitarnym. W kinie obowiązuje zachowanie dystansu, zasłanianie nosa i ust maseczką oraz limit 50% miejsc na widowni.

SILESIA FILM