Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

29 lipca 2019

Kosmiczna rewolucja na Koszutce

Kino Kosmos, fot. Nadina Dobrowolska

W lipcu nasze katowickie kina opanowała prawdziwa remontowa gorączka. Już 2 sierpnia, po miesięcznej przerwie, widzowie Kinoteatru Rialto będą mogli zobaczyć zupełnie nowe, stylowe wnętrza gmachu przy ulicy Św. Jana, pełne dawnej elegancji i blasku rodem ze starego Hollywood. Oczekiwanie na to wydarzenie można uprzyjemnić sobie wizytą na Koszutce, w Kinie Kosmos, które również przeszło małą metamorfozę w kosmicznym stylu.

Tydzień temu, pokazami dokumentu „Apollo 11” Todda Douglasa Millera i „Obcego. Ósmego pasażera Nostromo” Ridleya Scotta świętowaliśmy w Kosmosie 50. rocznicę lądowania na Księżycu i 40-lecie premiery filmu, na cześć którego nazwaliśmy jedną z naszych sal kinowych. To kosmiczne świętowanie wymagało rzecz jasna nieziemskiej oprawy – a to idealna okazja, by pokazać wnętrza tego katowickiego kina w nowej, odmienionej odsłonie.

 

Przed kinem pojawiły się nowe gabloty na plakaty, a w środku nowe elementy prezentacji repertuaru: elektroniczny wyświetlacz oraz stojaki na ulotki, wymieniono również elementy szklane na kontuarze kasowym. Do Sali Solaris drogę wskazuje odnowiony napis, a do toalet – całkiem nowe tabliczki. Niewątpliwie największe wrażenie robi wejście do Sali Nostromo oraz ściana w holu kina, które, dzięki kosmicznej identyfikacji wizualnej, staną się znakiem rozpoznawczym kina na Koszutce.

Kino Kosmos, fot. Nadina Dobrowolska
SILESIA FILM