Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

26 kwietnia 2020

Książka „Animowanki” do pobrania!

Pobierz publikację edukacyjną za darmo!

Oddajemy w ręce naszych najmłodszych widzów zestaw naszych autorskich materiałów edukacyjnych związanych z kinem i tworzeniem filmów: elektroniczną wersję książki „Animowanki” oraz cykl filmów edukacyjnych „Filmowe podróże z liskiem”. Zachęcamy do pobierania, korzystania i poznawania kina!

„Animowanki” to publikacja, która przybliża dzieciom temat animacji filmowej. Jest to zestaw ćwiczeń i zabaw, które najmłodsi miłośnicy kina mogą samodzielnie lub z niewielką pomocą rodziców lub starszego rodzeństwa wykonać w domu. Przewodnikiem po świecie animacji jest lisek, który pokazuje różne sposoby tworzenia animacji, począwszy od prostych ćwiczeń z użyciem kartki papieru, po animację poklatkową wykonaną telefonem.

Wydana w 2013 roku przez Instytucję Filmową Silesia Film książka powstała w ramach projektu „Animatikon – animacyjne masterclass dla dzieci i nauczycieli”. Publikacja i projekt zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Animowanki” zainspirowały nas do stworzenia cyklu filmów edukacyjnych: „Filmowe podróże z liskiem”, w których prezentujemy opisane w książce ćwiczenia. Każdy film jest poświęcony kolejnej stronie książki. W nagraniach podpowiadamy też m.in., które aplikacje mobilne będą pomocne, jak można ułatwić pracę przy użyciu suszarki na pranie i wyjaśniamy, co to jest kinematograf.

Cykl adresujemy do dzieci w wieku od 5 do 9 lat, ale – co istotne – zachęcamy do uczestnictwa w zabawie całą rodzinę!

Zapraszamy również do obserwowania naszych edukacyjnych poczynań na profilu Kino Kosmos dla dzieci

„Filmowe podróże z liskiem” na YouTube

POBIERZ KSIĄŻKĘ W FORMACIE PDF

SILESIA FILM