Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

22 kwietnia 2020

Książka „DOCąd. Rozmowy z polskimi dokumentalistami” do pobrania!

Zachęcamy do pobrania naszego wydawnictwa „DOCąd. Rozmowy z polskimi dokumentalistami”.

Przygotowaliśmy książkę w różnych formatach, do czytania zarówno na tablecie oraz monitorze, jak i na czytniki książek. Polecamy lekturę rozmów Jakuba Sochy i Katarzyny Taras z polskimi dokumentalistami.

„DOCąd. Rozmowy z polskimi dokumentalistami” to publikacja poświęcona różnym odsłonom filmu dokumentalnego. Bohaterami są największe osobowości polskiego dokumentu: Agnieszka Arnold, Maciej Drygas, Bartosz Konopka, Marcin Koszałka, Marcel Łoziński i Wojciech Staroń. Uznani filmowcy, będący jednocześnie fascynującymi rozmówcami, których twórczość przekracza utarte stereotypy, często dotykając tematów niewygodnych i niechcianych w wywiadach opowiadają nie tylko o pracy dokumentalisty i różnorodnych postawach twórczych, ale także o świecie, do którego starają się zbliżyć. Zapis rozmów prowadzonych przez Jakuba Sochę i Katarzynę Taras może stanowić niezwykle cenną pozycję dla pasjonatów kina dokumentalnego, ale także dla każdego czytelnika, który chce wiedzieć i widzieć więcej.

Wydana w 2014 roku nakładem Wydawnictwa Filmoteki Śląskiej (Instytucja Filmowa Silesia Film) książka jest pokłosiem działań w ramach realizowanego przez Filmotekę Śląską programu edukacyjnego „docąd – dokumentalne masterclass dla dzieci i nauczycieli”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

POBIERZ KSIĄŻKĘ:

PDF
MOBI
EPUB
SILESIA FILM