Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

28 lutego 2021

MOJA LOKACJA FILMOWA: KONKURS DLA MŁODYCH WIDZÓW

Wygraj KINOTKI

Jak znaleźć idealne miejsca do kręcenia filmów? Poszukaj z nami lokacji filmowych i wygraj książkę „KINOTKI. Notatnik filmowy”

Specjalnie dla młodych miłośników kina przygotowaliśmy konkurs, w którym zapraszamy Was na kreatywny spacer po Katowicach. Wyobraźcie sobie, że kręcicie swój film i szukacie miejsc, w których można go zrealizować, czyli LOKACJI FILMOWYCH.

Wybierzcie się na spacer po katowickich lokacjach filmowych*. Możecie pójść wyznaczoną przez nas trasą – według mapki w konkursowej karcie pracy – albo odwiedzić tylko wybrane punkty z naszej listy. Zróbcie zdjęcie lub narysujcie wybrany obiekt/obiekty, a następnie zaaranżujcie plastycznie przestrzeń wokół niego, by stał się elementem Waszej filmowej opowieści.

Pamiętajcie, że wybrane przez Was lokacje muszą być dopasowane do historii, którą chcecie przedstawić, dlatego koniecznie opiszcie – w kilku zdaniach – o czym jest Wasz film.

Zdjęcia gotowych prac wraz z opisem filmu prześlijcie na adres e-mail: m.debniak@kosmos.katowice.pl. W temacie wiadomości wpiszcie MOJA LOKACJA FILMOWA.

Spośród nadesłanych prac wybierzemy trzy, które nagrodzimy naszą najnowszą publikacją „KINOTKI. Notatnik filmowy”.

Na wasze prace czekamy do niedzieli, 21 marca 2021 r.

Ogłoszenie wyników: środa, 24 marca 2021 r.

Konkurs dla uczestników w wieku 8-13 lat.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronach: fanpage „Kino Kosmos dla Dzieci”: https://www.facebook.com/kinokosmosdladzieci na stronie Kina Kosmos: http://kosmos.katowice.pl/kino-kosmos-dla-dzieci/ oraz na stronie IF „Silesia-Film”: www.silesiafilm.com

 

*Zaproponowane przez nas lokacje filmowe mogą być obecnie zamknięte. Zachęcamy do oglądania ich z zewnątrz.

Więcej informacji oraz kartę pracy znajdziecie TUTAJ

Regulamin konkursu do pobrania: REGULAMIN

Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu plastycznego MOJA LOKACJA FILMOWA (zmiana terminów): ZAŁĄCZNIK

„KINOTKI. Notatnik filmowy” to miejsce na Twoje zapiski z filmowych podróży. To książka, która towarzyszyć Ci będzie podczas każdej wizyty w kinie oraz w czasie domowych seansów z rodziną lub przyjaciółmi. KINOTKI staną się świadkiem Twoich filmowych refleksji, pierwszych zachwytów i niezapomnianych kinowych odkryć.

„KINOTKI. Notatnik filmowy” dostępny w sprzedaży wysyłkowej (na stronie silesiafilm.com/wydawnictwo/ ) i już wkrótce w dobrych księgarniach kameralnych w całym kraju oraz w kinach IF Silesia Film po ich ponownym otwarciu.

Cena: 24,99 zł

MOJA LOKACJA FILMOWA: karta pracy
Regulamin konkursu plastycznego MOJA LOKACJA FILMOWA
Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu plastycznego MOJA LOKACJA FILMOWA
SILESIA FILM