Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

5 sierpnia 2019

Musicie to zobaczyć… w kinie. Katowickie Rialto w nowej odsłonie

Kinoteatr Rialto fot. Michał Jędrzejowski

Jedno z najstarszych kin na Górnym Śląsku – prowadzony przez Instytucję Filmową Silesia Film katowicki Kinoteatr Rialto – od minionego piątku zachwyca widzów nowym wyglądem. Wystrój kina fantastycznie podkreślił unikatowy charakter miejsca, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a artystyczny klimat retro przenosi w czasy dawnego Hollywoodu.

W nowym wyglądzie kina dominuje zestawienie trzech kolorów: bieli, czerni i ciemnej czerwieni. Sala główna została odmalowana i odświeżona. Największe zmiany zaszły w foyer, które zmieniło kolorystykę i pojawiła się tapeta w stylu art deco.
Na ścianach korytarzy wiodących na balkon powieszono plakaty, które, w odróżnieniu do dzisiejszych plakatów filmowych, nie są fotosami, ale nawiązują do słynnej polskiej szkoły plakatu. Idealnym dopełnieniem nowego wyglądu kina jest oświetlenie: postawiono na ciepłe światło i minimalistyczne, ale wciąż stylowe lampy i żyrandol.

Koniecznie przyjdźcie i poczujcie ten klimat. Zapraszamy!

W sierpniu Kinoteatr Rialto ma dla swoich widzów jak zwykle świetny wybór filmowych propozycji. W repertuarze m.in. francuska komedia “I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”, niezwykły film muzyczny “Yesterday”, dramat psychologiczno-obyczajowy “Królowa Kier”, przebojowy “Rocketman”, a także najnowsze filmy mistrzów kina: “W deszczowy dzień w Nowym Jorku” Woody’ego Allena, “Truposze nie umierają” Jima Jarmuscha oraz już okrzyknięte arcydziełem “Ból i blask” Pedro Almodóvara.

Bilety na seanse już w sprzedaży w kasie kina oraz, jak zawsze bez kolejek, na Filmowa.net.

SILESIA FILM