Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

26 stycznia 2021

NAJLEPSZE KINO W SIECI. Wirtualna sala Kina Światowid na MOJEeKINO.PL zaprasza

Spotkanie z Agnieszką Holland, weekend z Pedro Almodóvarem, ciekawe propozycje filmowe dla najmłodszych czy najlepsze filmy niemieckiego kina ostatnich lat. Te i wiele innych filmowych atrakcji czeka na widzów na platformie MOJEeKINO.PL, na której podczas spowodowanego pandemią zamknięcia kin można oglądać najlepsze polskie i zagraniczne filmy artystyczne.

Widzowie wciąż czekają na powrót do kin, których kolejne już zamknięcie na początku listopada ubiegłego roku wymusiła pandemia. Końca rozłąki z tradycyjną formą kinowej rozrywki póki co nie widać, więc wszystkich tęskniących za najlepszymi filmami, rozmowami o kinie czy po prostu chcących przyjemnie spędzić czas zapraszamy do trzeciej, wirtualnej sali Kina Światowid na MOJEeKINO.PL.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie nagrana specjalnie dla widzów MOJEeKINO.PL i dostępna tylko za pośrednictwem platformy rozmowa z Agnieszką Holland przy okazji premiery na platformie jej ostatniego filmu „Szarlatan”.  Specjalne pokazy filmu „Szarlatan” na platformie MOJEeKINO.PL tylko 31 stycznia od godziny 20.00 do 24.00. Wywiad będzie można obejrzeć po pokazie zaplowanym na 20.00.

„Szarlatan” Agnieszki Holland, który uznano za jeden z najlepszych filmów ubiegłorocznego Berlinale i który jest czeskim kandydatem do Oscara® to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę. Twórczyni nominowanych do Oscara „W ciemności” i „Europy, Europy”, a także „Obywatela Jonesa” i „Pokotu”, gromadzi tu najważniejsze wątki swojej twórczości: bierze na warsztat postać geniusza, obserwuje relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i po raz kolejny jest naszą przewodniczką po paradoksach XX wieku. A kreśląc zaskakującą love story, przypomina, jak łatwo miłość może zmienić się we własne przeciwieństwo. Choć rozgrywa się w przeszłości, „Szarlatan” jest filmem jak najbardziej współczesnym – podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura.

Dla miłośników hiszpańskiego reżysera, MOJEeKINO.PL przygotowało Weekend z Pedro Almodóvarem. Od 5 do 7 lutego na platformie będzie można obejrzeć takie filmy jak „Przerwane objęcia”, „Skóra w której żyję” i „Ból i blask”, Julieta” i Przelotni kochankowie”.

Bardzo ciekawy jest również wybór propozycji dla dzieci w dziale KINO DLA DZIECI. Mali kinomani mogą sięgnąć m.in. po cykl przygód „Basi” lub serię bajek „Agatka i” albo wybrać film o perypetiach znanych i lubianych Pettsona i Findusa. Tym nieco starszym – filmowe emocje gwarantują produkcje familijne – jak „Czworo dzieci i Coś”, polska produkcja „Tarapaty” czy wzruszająca animacja „Marona. Psia opowieść”.

MOJEeKINO.PL to także miejsce, do którego na czas kinowego lockdownu przeniosła się część festiwali przeglądów filmowych. Aktualnie można oglądać najlepsze produkcje filmowe naszych zachodnich sąsiadów w ramach trwającego do 29 stycznia Tygodnia Filmu Niemieckiego.

 

Platforma MOJEeKINO.PL ruszyła w maju 2020. Na platformę widz może wejść z poziomu strony MOJEeKINO.PL, a także z poziomu strony swojego ulubionego kina – my polecamy oczywiście Kino Światowid w Katowicach.

Platforma przystosowana jest dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych jest z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są: Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier. Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

SILESIA FILM