Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

30 listopada 2021

NASZA IDENTYFIKACJA WIZUALNA Z NOMINACJĄ DO NAGRODY “PROJEKT ROKU” STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW GRAFIKI UŻYTKOWEJ!

Silesia Film: nowa identyfikacja

Zaprojektowana i opracowana dla nas przez muflon studio nowa identyfikacja wizualna znalazła się w gronie 14 najlepszych polskich projektów 2020/2021 w kategorii “Projekty dla instytucji publicznych” konkursu PROJEKT ROKU. Organizowany od 2010 przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej konkurs co roku docenia najbardziej przełomowe realizacje twórców grafiki użytkowej w Polsce. Bardzo się cieszymy, że nasze zmiany są doceniane i serdecznie gratulujemy nominacji projektantkom z muflon studio – Marii Prochaczek i Weronice Mehr.

W połowie marca 2021 roku pokazaliśmy Wam naszą nową identyfikację wizualną, nad którą pracowaliśmy razem z muflon studio od grudnia ubiegłego roku. Zmiana była duża i odważana, a sam rebranding dotyczył nie tylko logotypu marki Silesia Film, ale również naszych submarek: Silesia Film Commission i Filmoteki Śląskiej, a także oprawy graficznej materiałów promocyjnych, informacyjnych, stron internetowych itp. Słowem – mała rewolucja. O szczegółach możecie poczytać TUTAJ: dokładnie opowiedzieliśmy tam historię naszej wizerunkowej zmiany, której efekty możecie oglądać m.in. w naszych kinach, na plakatach, ulotkach, gadżetach i kampaniach promujących kina na terenie miasta.

Nominacja w konkursie PROJEKT ROKU to dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że nasze zmiany mają dobry kierunek, bo patrzymy przede wszystkim w stronę widza. PROJEKT ROKU to pierwszy w Polsce konkurs projektowania graficznego, który wykracza poza ocenę estetyczną, poddając refleksji funkcje designu oraz odpowiedzialność społeczną twórców. Konkurs powołany był do życia w 2010, corocznie (z wyjątkiem 2015–2016) analizuje najbardziej przełomowe realizacje twórców grafiki użytkowej w Polsce oraz promuje wartości bliskie Stowarzyszeniu Twórców Grafiki Użytkowej takie jak działanie na rzecz upowszechniania dobrych praktyk i etyki w projektowaniu, wspieranie inicjatyw prospołecznych. STGU bierze czynny udział w dyskusji na temat funkcji grafiki użytkowej, a w ostatnich latach pracowało m.in. nad konkursem na identyfikacją Muzeum Getta Warszawskiego oraz konkursem na projekt systemu informacji miejskiej dla Krakowa.

Raz jeszcze gratulujemy muflon studio i dziękujemy za niezwykle udaną współpracę!

Więcej o nominacji: na stronie KONKURSU

SILESIA FILM