Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

13 lutego 2018

Natalia Gruenpeter z nominacją do nagrody O w kategorii FILM za książkę “A jak Araki”

Natalia Gruenpeter z nominacją do Nagrody O portalu kulturalnego O.pl w kategorii FILM za książkę A JAK ARAKI. W gronie nominowanych znaleźli się Łukasz Ronduda za SERCE MIŁOŚCI oraz Maja Chiara Faber za Festiwal Filmu Awangardowego Lava.

Oto uzasadnienie jury:

Natalia Gruenpeter i Instytucja Filmowa Silesia Film zaserwowali nam monografię przedstawiającą postać, w Polsce niedocenionego i nierozpoznanego, Gregga Arakiego – kalifornijskiego reżysera i przedstawiciela nurtu New Queer Cinema; znanego z tworzenia światów wyolbrzymionych, fascynacji kulturą młodzieżową i odkrywania seksualności wymykającej się społecznym normom. Wściekle różowa książka z twarzą Amy Blue, bohaterką filmu Doom Generation – Stracone pokolenie zorientowana została według pierwszych liter alfabetu, a kolejne rozdziały (A – Autor w Ameryce, B – Bunt, C – Czułość…), składają się na spójny obraz twórcy i jego filmowej działalności. Pozycja otrzymuje naszą nominację za dogłębne rozpoznanie i kompleksowe przedstawienie sylwetki reżysera polskiej publiczności.

Gratulujemy i przypominamy, że z książką A jak Araki w dalszym ciągu można się zapoznać odwiedzając nasze kina i dobre księgarnie!

Lista księgarń, w których dostępna jest książka “A jak Araki”

SILESIA FILM