Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

17 lipca 2018

“Odnajdę cię” – przedpremierowy pokaz filmu z udziałem twórców w Kinie Światowid

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19.00 w kinie Światowid odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu wspartego przez Śląski Fundusz Filmowy – Odnajdę cię w reżyserii, debiutującej w fabule znakomitej dokumentalistki – Beaty Dzianowicz. Pokaz uświetnią swoim udziałem twórcy, m.in.: reżyserka oraz odtwórcy głównych ról – Michał Żurawski i Dariusz Chojnacki.

Wsparty przez Ślaski Fundusz Filmowy Odnajdę cię powstawał w kilku lokacjach na terenie województwa śląskiego, m.in. w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w bytomskiej Elektrociepłowni „Szombierki” oraz na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Warto zaznaczyć, że ekipa filmowa jest mocno związana z regionem. Reżyserka jest katowiczanką, a wielu z zasilających obsadę filmu aktorów na co dzień gra w Teatrze Śląskim, w tym wcielający się w jedną w głównych postaci Dariusz Chojnacki.

Odnajdę cię to w ogóle film cudów. Dowód na to, że polski thriller to niekoniecznie second hand bez ambicji, i że można robić kino autorskie i zarazem perfekcyjnie opanować konwencje gatunkowe. – pisze krytyk filmowy Łukasz Maciejewski

Główną bohaterką filmu jest policjantka o imieniu Justa ścigająca żołnierza, który ma na sumieniu życie niemal wszystkich członków oddziału. Akcja zagęszcza się gdy przestępca porywa córkę Justy.

W rolach głównych chwaleni przez krytyków Michał Żurawski, Dariusz Chojnacki, Piotr Stramowski oraz nazwana „polską Jodie Foster” – Ewa Kaim.

Bilety dostępne w kasie Kina Światowid oraz na filmowa.net

SILESIA FILM