Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

3 września 2020

Przejście do nowego świata. W „Domowym Studiu Filmowym” budujemy scenografię do filmu

Domowe Studio Filmowe

Od 3 września Instytucja Filmowa Silesia Film zaprasza najmłodszych na kolejną odsłonę internetowego cyklu „Domowe Studio Filmowe”. Tym razem spotkamy się z Dorotą Hadrian, rzeźbiarką i artystką zajmującą się sztukami wizualnymi, która zabierze was na plan filmowy, gdzie z bliska zobaczycie, w jaki sposób powstaje scenografia filmowa i dekoracje. Obejrzyjcie koniecznie – to świetna okazja, żeby nie tylko podejrzeć, jak “od kuchni” wygląda praca przy tworzeniu kina, ale też zainspirować się i na przykład zbudować własną scenografię na lekcji plastyki czy techniki w szkole.

Piętnasty już odcinek „Domowego Studia Filmowego” od czwartku, 3 września będzie można obejrzeć na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film.

 

„Domowe Studio Filmowe” to przygotowany przez Silesię Film specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi cykl krótkich filmów, w których artyści i fachowcy z branży filmowej w przystępny sposób opowiadają najmłodszym o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Zadają też dzieciom ćwiczenia i zachęcają do samodzielnych eksperymentów filmowych. W nagraniach wzięli udział czołowi polscy filmowcy, m.in. Bartosz Konopka, Marcel Sławiński oraz Joanna Macha. Filmy pojawiają się od 7 maja co tydzień na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film.

„Domowe Studio Filmowe” to już kolejny cykl filmów, które dla młodych kinomanów przygotowała Instytucja Filmowa Silesia Film podczas zamknięcia kin. Niedawno zakończył się projekt „Filmowe podróże z liskiem”, które wprowadzał dzieci i rodziców w tajniki tworzenia animacji filmowych, w tym animacji poklatkowej wykorzystując różne formy zabaw i ćwiczeń. 14 odcinków „Filmowych podróży z liskiem” nadal jest do zobaczenia na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz w serwisie YouTube na kanale Instytucji Filmowej Silesia Film.

Cykl „Domowe Studio Filmowe” powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.

Patronem medialnym cyklu jest SILESIA DZIECI | www.silesiadzieci.pl

SILESIA FILM