Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

7 marca 2018

Przy starym gramofonie – nowy cykl w Kinie Kosmos

W kinie Kosmos rusza nowy cykl Przy starym gramofonie, z przedwojenną muzyką na pierwszym planie.  W programie muzyka z unikatowych starych płyt, opowieści o niej autorstwa  Jerzego Płaczkiewicza oraz pokazy filmowe. Pierwsze spotkanie 16 marca, w piątek o godz. 18.

Podczas spotkań, które odbywać się będą w małej sali kina Kosmos widzowie wysłuchają fragmentów muzyki i piosenek z oryginalnych płyt szelakowych z lat 20. i 30. XX wieku odtwarzanych na zabytkowym gramofonie. Przewodnikiem po świecie muzyki pokrytym patyną czasu będzie Jerzy Płaczkiewicz – miłośnik płyt, nut, wydawnictw dotyczących przedwojennej muzyki, jeden z największych w Polsce znawców historii tanga. Autor muzycznych audycji radiowych i telewizyjnych, którego matką była Lili Larys – artystka teatrów przedwojennych i tancerka.

Podczas pierwszego spotkania wysłuchać będzie można melodii m.in. ze Śpiewaka jazzbandu, Błękitnego anioła, Pod dachami Paryża, zabrzmią przeboje Nie trzeba wcale słów, Każdemu wolno kochać oraz O Key – ten ostatni z filmu Czy Lucyna to dziewczyna, przezabawnej komedii pomyłek z Eugeniuszem Bodo, którą widzowie zobaczyć będą mogli w drugiej części wieczoru. 

16 marca 2018 | pt. 18:00
Piosenki filmowe, cz. 1.
po prezentacji film: Czy Lucyna to dziewczyna | reż. Juliusz Gardan, Polska 1934, 76 min, obsada: Jadwiga Smosarska, Eugeniusz Bodo, Mieczysława Ćwiklińska

Komedia. Lucyna, córka bogatego przemysłowca, męskim przebraniu zdobywa posadę technika, gdy ojciec zabrania jej pracy w wyuczonym zawodzie inżyniera.

Bilety: 14 / 12 zł

SILESIA FILM