Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

16 grudnia 2019

Przywitaj z nami Nowy Rok

Sylwester w kinie

Tradycyjnie już katowickie kina Instytucji Filmowej Silesia Film zapraszają do spędzenia Sylwestra w filmowej atmosferze. Jak co roku każde z kin przygotowało własną propozycję na ten wyjątkowy wieczór i noc.

Do Kina Kosmos zapraszamy już na 20.15. W programie wydarzenia nie tylko wyśmienite jedzenie, konkursy filmowe i symboliczny noworoczny toast, ale przede wszystkim uczta dla kinomanów. Pierwszy seans w ramach sylwestrowego spotkania odbędzie się już o 21.30. Na na ekranie pojawią się wielkie gwiazdy klasycznego kina: Marylin Monroe, Laureen Bacall i Betty Grable, które z wdziękiem i przymrużeniem oka pokażą, „Jak poślubić milionera”. Na drugi film zapraszamy już po północy. Na zakończenie Filmowego Sylwestra w Kosmosie pokażemy francuską komedię kryminalną w duchu Agathy Christie, czyli „Tajemnice Henriego Picka”.

W Kinie Światowid bawimy się w rytmie przedpremierowych filmowych przebojów. Na początek proponujemy „Poznajmy się jeszcze raz” – przewrotną francuską, nieco nostalgiczną komedię romantyczną, która przywołuje klimat lat 70. A już w Nowym Roku, o 1 w nocy pokażemy, również przedpremierowo, biograficzną opowieść o amerykańskiej aktorce Judy Garland, która już jako dziecko podbiła serca publiczności na całym świecie. W roli głównej porywająca Renée Zellweger, która za swoją kreację może mieć szansę na drugiego w karierze Oscara®. Sylwestrowy wieczór w Kinie Światowid rozpoczynamy o 20.15, a w przerwach między pokazami filmów zapraszamy na poczęstunek i konkursy filmowe. O dobrą zabawę widzów zadba DJ Alex.

Dla miłośników filmu, którzy Sylwestra wolą jednak spędzić bardziej na parkiecie niż w fotelu kinowym, idealna będzie propozycja Kinoteatru Rialto. Na tę jedną, magiczną noc przeniesiemy się w szalone lata dwudzieste minionego wieku by w swingowym klimacie rozpocząć kolejny rok. Na scenie pojawi się sześcioosobowy zespół młodych muzyków występujących pod nazwą Frank e la Famiglia – Vintage Swing Band. Zaproponują swingową muzykę taneczną, która wprawi nas w szampański nastrój i natychmiast zaprowadzi wprost na parkiet. Bal poprowadzi Marcin Skorek, a wśród atrakcji nie zabraknie konkursów filmowych, cateringu i toastu noworocznego. W Rialcie bawimy się od 21.00.

 

Więcej informacji na stronach kin oraz na Filmowa.net

Bilety dostępne w kasach kin oraz na Filmowa.net

 

Czekamy na Was w naszych kinach!

SILESIA FILM