Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

16 marca 2018

Rodzina w kinie. Seanse i warsztaty dla dzieci w kinie Kosmos.

Superagentka to animacja nie tylko o ciekawej fabule, ale również niebanalnej kresce. Reżyserka tworząc narrację, jak i postać młodej detektyw zainspirowała się stylistyką kryminałów Agathy Christie, a także jedną z wykreowanych przez nią bohaterek – panną Marple – starszą panią, dochodzącą do prawdy. Główna bohaterka Superagentki, dlatego też nazywa się Agatha Christie i nosi się w sposób charakterystyczny dla panny Murple – popija herbatę, ubrana jest w detektywistyczny uniform: garsonkę, krawat i kapelusz.

Po przeprowadzce z mamą i rodzeństwem do nowego miasta, Agatha Christie zakłada biuro detektywistyczne, od razu zabiera się za pierwsze śledztwo. Dziewczynka-detektyw ma w siedem dni odnaleźć drobnego złodziejaszka z osiedlowego sklepiku, a jej podejrzanym staje się Vincent – chłopak z sąsiedztwa. Ten trop okazuje się jednak mylny, a dziewczynka może dzięki temu zyskać przyjaciela.

Bilety w cenie 17/15 złotych do nabycia w kasie kina Kosmos oraz na filmowa.net 

Zapraszamy również na Filmowe Popołudnie dla dzieci, skierowane dla najmłodszych widzów (3+) o 15.30. W tym tygodniu pokażemy składankę Na łące i w ogródku, na którą składać się będą:

Pomysłowy Dobromir: pomidory
Pies, kot i …: ogródek
Kolorowy świat Pacyka: ogródek
Biedronka i tulipan
Bolek i Lolek: mali ogrodnicy

Bilety w cenie 8 złotych do nabycia w kasie kina Kosmos oraz na filmowa.net

Przypominany także o warsztatach od 14:30 do 16:00 w „Galerii przed seansem”, które poprowadzą edukatorki z M&M Dom Językowy. Zajęcia z języka angielskiegoporuszą tematykę detektywistyczną, dzieci poznają słownictwo właśnie z tego obszaru, takie jak detektyw, odciski palców, złodziej, i wiele innych.

Zapraszamy!

SILESIA FILM