Instytucja Filmowa Silesia Film
jest instytucją kultury
Samorządu Województwa Śląskiego
Partnerzy
SILESIA FILM

Aktualności

25 września 2020

Roksana Węgiel w Kinie Światowid! Transatlantyk Festival zaprasza najmłodszych widzów na Filmowy Klan Urwisów

Roksana Węgiel

Czwartą edycję Filmowego Klanu Urwisów – pokazów dla najmłodszych widzów Festiwalu Transatlantyk, który w tym roku odbywa się w Katowicach, otworzy 3 października polska premiera najnowszej filmowej adaptacji „Tajemniczego ogrodu”. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Roksanę Węgiel, która będzie gościem pokazu w Kinie Światowid.

 Transatlantyk Festival już po raz czwarty zadbał, by w bogatym i różnorodnym programie filmowych atrakcji nie zabrakło pokazów i wydarzeń dla młodych kinomanów. Na początek szczególna atrakcja dla małych – ale i tych całkiem dorosłych, pamiętających chociażby adaptację Agnieszki Holland – fanów „Tajemniczego ogrodu” Frances Hodgson Burnett. 3 października w katowickim Kinie Światowid odbędzie się polska premiera najnowszej filmowej adaptacji tej kultowej powieści dla dzieci. W jednej z najpiękniejszych baśni wszech czasów, mówiącej o potężnej, uzdrawiającej mocy przyjaźni, natury, wyobraźni i nadziei, zobaczymy gwiazdy wielkiego ekranu: znaną z filmów o Harrym Potterze czy misiu Paddingtonie Julie Walters czy nagrodzonego Oscarem® Colina Firtha. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Wojciecha Malajkata czy Roksanę Węgiel, która będzie gościem premierowego pokazu w Kinie Światowid. Na seans i spotkanie z laureatką Konkursu Eurowizji dla Dzieci Festiwal zaprasza do Kina Światowid w sobotę 3 października o 10.30.

W niedzielę, 4 października, również w Kinie Światowid coś dla nieco młodszych dzieci, czyli spotkanie z ulubieńcami wszystkich przedszkolaków – Pettsonem i jego kotem Findusem. Tym razem znani z serii książek autorstwa uznanego pisarza i ilustratora – Svena Nordqvista bohaterowie będą uczyć się sztuki kompromisu pomiędzy potrzebami innych a swoimi. Na film „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka” (2018, reż. Ali Samadi Ahadi) zapraszamy o 10.30.

Pokazom filmowym dla najmłodszych będą towarzyszyć warsztaty tematyczne – po seansie „Tajemniczego ogrodu” Festiwal zaprasza dzieci na warsztat ogrodniczy, podczas którego uczestnicy będą odkrywać tajemnice przyrody i stworzą swój prawdziwy mały ogród. Po niedzielnym pokazie filmu „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka” odbędzie się warsztat „Wielkie Rodzinne Pomiary”, w trakcie którego sprawdzimy, kto z nas już dorósł i do czego. Oba warsztaty odbędą się w Kinie Światowid i poprowadzi je Magda Bravo.

Pokazy i warsztaty w kinie to nie wszystkie filmowe atrakcje, które Festiwal przygotował dla najmłodszych. Po więcej zapraszamy do Internetu, na platformę MOJEeKINO.pl, gdzie w ramach Transatlantyk Festival będzie można zobaczyć animację „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” na podstawie cenionej włoskiej książki dla dzieci autorstwa Dino Buzattiego (5 października, 11.00, pokaz online, sala MOJeKINO 1), przedpremierowo film „Mój brat ściga dinozaury” (6 października, 11.00, pokaz online, sala MOJeKINO 1), natomiast 7 października (11.00, pokaz online, sala MOJeKINO 1), również przedpremierowo – komedię „Abe ze znanym z kultowego serialu „Stranger Things” Noah Schnappem w roli głównej. Fanom animacji Festiwal poleca również zrealizowany w całości przez jedną osobę – film „Odległa kraina” Gintsa Zilbalodisa (8 października, 11.00, pokaz online, sala MOJeKINO 1). Pokaz „Odległej krainy” poprzedzi polska premiera animowanego filmu krótkometrażowego „Papierzynka i Pająk”.

Wszystkim filmom prezentowanym na MOJEeKINO.pl również towarzyszyć będą warsztaty online.

Więcej o pokazach filmowych można przeczytać na stronie TRANSATLANTYK FESTIVAL w zakładce FILMOWY KLAN URWISÓW, a o warsztatach – w zakładce EDUKACJA I INSPIRACJE.

Bilety na pokazy filmowe w Kinie Światowid dostępne w kasie kina oraz na Filmowa.net

SILESIA FILM